در این آموزش به انواع لپه های موجود در بازار و توضیحات آن می پردازیم.

 

انواع لپه های موجود در بازار

لپه هایی که در بازار ایران موجود هستند تنوع کمتری نسبت به سال های گذشته دارند. برای مثال لپه های تانزانیا و استرالیا در سال های گذشته در کشور بیشتر یافت می شد. البته در حال حاضر لپه استرالیا نیز در حجم های بسیار کم در بازار موجود می باشد.

اما امروزه لپه موجود در بازار یا از نوع ایرانی است که از نخود لپه ایرانی تولید می شود و یا لپه اتیوپی و روسی است که از نخود لپه های خارجی در کارخانه های آذرشهر تولید می گردد.

چیزی که انواع لپه ها را از یکدیگر متمایز می کند سایز و کیفیت پخت آنهاست.

مسلما لپه ریز ایرانی و لپه ریز اتیوپی باکیفیت ترین نوع لپه هستند.

اما نکته ای که در این بین وجود دارد که در واقع جواب سوال پیش آمده نیز هست شیطنت هایی است که در بازار لپه اتفاق می افتد که بهتر است این موضوع را با یک مثال مطرح کنیم.

همانطور که می دانید لپه استرالیا در سایز های متوسط یافت می شود اما لپه های روسی دارای سایز متوسط و درشت هستند.

با توجه به اینکه به طور کلی لپه استرالیا کیفیت بهتری نسبت به لپه روسی دارد اتفاقی ‌که گاهاً در بازار فروش می افتد این است که لپه متوسط روسی با نام لپه متوسط استرالیا و با قیمت بیشتر به فروش می رسد و آن چیزی که مسلم است لپه روسی کیفیت لپه استرالیا را ندارد و خریدارانی که تخصص چندانی در این حوزه ندارند نمی توانند این موضوع را تشخیص دهند و متاسفانه متضرر می شوند.

حتی در هنگام فرآوری لپه استرالیا لپه هایی که سایز های ریزتری دارند جدا شده و با لپه ریز ایرانی و لپه ریز اتیوپی ترکیب می شوند و با نام لپه درجه یک به فروش می رسد و متاسفانه در اینجا نیز خریداران عزیز متضرر خواهند شد.

همچنین بخوانید
تفاوت انواع لوبیا قرمز در ایران

پیشنهاد ما برای جلوگیری از این مشکلات این است که از مراکز مطمئن خرید خود را انجام دهید.

جهت خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت حبوبات داریا
شماره موبایل: 09127496597
دفتر مرکزی تهران: 25917680-021
شماره فاکس: 43855680-021
پست الکترونیکی: DariaTrade1@Gmail.com
سامانه پیامکی: 50002204506
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید