هنگام خرید لپه سرتان کلاه نرود!

prevent fraud

در این آموزش به انواع لپه های موجود در بازار و توضیحات آن می پردازیم.

58886

 

انواع لپه های موجود در بازار

لپه هایی که در بازار ایران موجود هستند تنوع کمتری نسبت به سال های گذشته دارند. برای مثال لپه های تانزانیا و استرالیا در سال های گذشته در کشور بیشتر یافت می شد. البته در حال حاضر لپه استرالیا نیز در حجم های بسیار کم در بازار موجود می باشد.

اما امروزه لپه موجود در بازار یا از نوع ایرانی است که از نخود لپه ایرانی تولید می شود و یا لپه اتیوپی و روسی است که از نخود لپه های خارجی در کارخانه های آذرشهر تولید می گردد.

چیزی که انواع لپه ها را از یکدیگر متمایز می کند سایز و کیفیت پخت آنهاست.

مسلما لپه ریز ایرانی و لپه ریز اتیوپی باکیفیت ترین نوع لپه هستند.

اما نکته ای که در این بین وجود دارد که در واقع جواب سوال پیش آمده نیز هست شیطنت هایی است که در بازار لپه اتفاق می افتد که بهتر است این موضوع را با یک مثال مطرح کنیم.

همانطور که می دانید لپه استرالیا در سایز های متوسط یافت می شود اما لپه های روسی دارای سایز متوسط و درشت هستند.

با توجه به اینکه به طور کلی لپه استرالیا کیفیت بهتری نسبت به لپه روسی دارد اتفاقی ‌که گاهاً در بازار فروش می افتد این است که لپه متوسط روسی با نام لپه متوسط استرالیا و با قیمت بیشتر به فروش می رسد و آن چیزی که مسلم است لپه روسی کیفیت لپه استرالیا را ندارد و خریدارانی که تخصص چندانی در این حوزه ندارند نمی توانند این موضوع را تشخیص دهند و متاسفانه متضرر می شوند.

حتی در هنگام فرآوری لپه استرالیا لپه هایی که سایز های ریزتری دارند جدا شده و با لپه ریز ایرانی و لپه ریز اتیوپی ترکیب می شوند و با نام لپه درجه یک به فروش می رسد و متاسفانه در اینجا نیز خریداران عزیز متضرر خواهند شد.

همچنین بخوانید
خرید لپه آذرشهر از درب کارخانه

پیشنهاد ما برای جلوگیری از این مشکلات این است که از مراکز مطمئن خرید خود را انجام دهید.