قیمت خرید عمده ماش درشت ازبکستان

قیمت ماش ازبکستان

قیمت خرید ماش درشت ازبکستان به صورت عمده مقداری بالا تر از قیمت ماش ایرانی است. واردات و فروش ماش ازبک در شرکت حبوبات داریا انجام می شود.

قیمت خرید ماش درشت ازبک

کشور ازبکستان به دلیل ارتباطات نزدیک فرهنگی و تاریخی با کشور ما، همواره یکی از مقاصد تجار ایرانی است و به همین دلایل نیز تاجران ازبک، بازار ایران را برای صادرات انواع محصولات خود، به خصوص حبوبات و ماش انتخاب می کنند.
ماش های تولید شده در کشور ازبکستان، همانند ماش های ایرانی دارای دو نوع ریز و درشت است که ماش های دانه درشت تر کیفیت مناسب تری نسبت به نمونه های ریز دارند و درشت بودن ماش همواره یکی از ویژگی های با کیفیت بودن و مرغوب بودن این محصول است. قیمت ماش ازبکستان، همواره بر اساس پارامترهای بسیار زیادی تعیین می شود و عوامل زیادی بر روی قیمت این محصول تاثیر گذار است. مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت ماش ازبکستان میزان عرضه و تقاضا این محصول است. به هر میزانی که شاهد کاهش واردات ماش از کشور ازبکستان باشیم، به همان اندازه نیز با وجود تقاضا بالا در کشور ما، شاهد بالا رفتن قیمت ماش ازبکستان هستیم.

به هر میزانی که شاهد کاهش واردات ماش از کشور ازبکستان باشیم، به همان اندازه نیز با وجود تقاضا بالا در کشور ما، شاهد بالا رفتن قیمت ماش ازبکستان هستیم.

فروش ماش درشت ازبکستان

فروش ماش درشت ازبک

ماش از جمله حبوباتی است که در بازار ایران به فروش می رسد و بسیاری از خانواده ها از این محصول در غذاهای خود استفاده می کنند. خوشبختانه شاهد واردات حجم بسیار بالایی از ماش درشت ازبک به بازار ایران هستیم و به همین دلیل امکان خرید و فروش این محصول با کیفیت به خوبی فراهم شده است. به منظور فروش ماش درشت ازبکستان، با قیمت مقرون به صرفه، می توان کارهای گوناگونی را به شرح زیر انجام داد تا قیمت نهایی بسیار پایین آمده و ارزان شود:

 • اولین و مهم ترین مسئله برای کاهش قیمت ماش ازبکستان، خرید این محصول در حجم بالا و به شکل فله ای است.
 • همچنین خرید و فروش فله ای ماش ازبکستان باعث می شود تا قیمت تمام شده برای خریدار پایین بیاید.
 • راه دیگری که برای خرید ماش ازبکستان ارزان قیمت قابل انجام است، خرید این محصول در فصول خاصی از سال است. و اگر شما در فصل هایی که حجم بسیار زیادی از واردات ماش صورت می گیرد، اقدام به خرید این محصول کنید، می توانید خرید ماش را با قیمت پایین تری تجربه کنید.
 • علاوه بر آن با توجه به ورود این محصول از خارج از کشور، عرضه و تقاضا بر روی قیمت این نوع ماش بسیار تاثیر گذار است.
 • پارامتر دیگری که بر روی قیمت ماش ازبکستان تاثیر گذار است، شیوه خرید این محصول است.
 • در حد فاصل و بین تولید ماش ازبکستان تا فروش این محصول در بازار ایران همواره شاهد واسطه های مختلفی هستیم. این واسطه ها با تغییر قیمت و بدست آوردن سود، اقدام به عرضه این محصول می کنند. اگر شما بتوانید واسطه ها را از بین ببرید و با کمترین واسطه اقدام به خرید ماش ازبکستان کنید، می توانید ماش را با قیمت پایینی خریداری کنید.

اگر شما بتوانید واسطه ها را از بین ببرید و با کمترین واسطه اقدام به خرید ماش ازبکستان کنید، می توانید ماش را با قیمت پایینی خریداری کنید.

واردات ماش ازبک در سال 99

فروش ماش وارداتی

در سال 99 نیز مانند سال های گذشته شاهد واردات حجم بسیار زیادی ماش ازبکستان خواهیم بود. این واردات در حجم بالا به دلیل تنظیم بازار و رفع نیاز بازار ایران است. به دلیل مصرف بالا ماش در غذاهای ایرانی، ورود چنین حجمی از ماش یک کار ضروری است زیرا نبود این محصول در بازار و کاهش آن باعث افزایش قیمت این محصول خواهد شد. ماش ازبک با توجه به کیفیت بالاتری که نسبت به ماش ایرانی و ماش خارجی دارد، به مراتب قیمت بالاتری داشته و به دلیل این بالا بودن کیفیت و خوش طعم بودن، شاهد خریداران بسیار زیادی هستیم.

نکته بسیار مهمی که باید آن را در نظر گرفت این است که با وجود خواص بسیار زیاد ماش و استفاده فوق العاده از این حبوبات در پخت غذاهای ایرانی، ماش به عنوان یکی از کم مصرف ترین حبوبات جهان دسته بندی می شود.

ماش ازبک با توجه به کیفیت بالاتری که نسبت به ماش ایرانی و ماش خارجی دارد، به مراتب قیمت بالاتری داشته و به دلیل این بالا بودن کیفیت و خوش طعم بودن، شاهد خریداران بسیار زیادی هستیم.

ویژگی های ماش درشت ازبکستان

فروش عمده ماش خارجی

با وجود مصرف کم ماش، در کشور ما شاهد خرید و فروش نمونه های مختلفی از این نوع محصول هستیم و بسیاری از کشورها، ماش خود را به بازار ایران صادر می کنند. ویژگی اصلی ماش های خارجی تفاوت عمده ای با ماش های ایرانی دارند. ماش های خارجی یکدست تر از نمونه های داخلی هستند و خوش پخت بودن آن ها نیز بالاتر است. به صورت کلی نیاز ماش در بازار ایران را کشورهای ازبکستان، استرالیا و میانمار برطرف می کنند. ماش ازبکستان یکی از محبوب ترین نمونه های ماش در کشور ما استماش درشت ازبکستان ویژگی های بسیار زیادی داشته و همین ویژگی ها باعث شده تا این محصول بسیار پرطرفدار بوده و شاهد تولید و عرضه این نوع ماش در حجم بالا باشیم. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • در وهله اول ماش درشت ازبکستان از کیفیت بی نظیری برخوردار است. این کیفیت بالا باعث شده تا در بازار خرید و فروش این نوع ماش با سرعت بالاتری انجام شده و قیمت این محصول نیز از نمونه های ریز و نامرغوب بیشتر باشد.
 • همان طور که گفته شد، درشت بودن ماش نشان از مرغوب بودن و کیفیت این محصول است. ماش درشت ازبکستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و شاهد کیفیت بالاب ماش درشت ازبکستان هستیم.
 • خوش طعم بودن و یکدست بودن از دیگر ویژگی های ماش ازبکستان است که باعث شده تا این محصول طرفداران بسیار زیادی داشته باشد.

با توجه به چنین ویژگی های منحصر به فردی شاهد واردات این محصول به کشور و عرضه آن در بازار هستیم.
خوش طعم بودن و یکدست بودن از دیگر ویژگی های ماش ازبکستان است که باعث شده تا این محصول طرفداران بسیار زیادی داشته باشد.

تفاوت ماش ایرانی با ازبک

کشاورزان ایرانی همواره سعی کرده اند تا در ایران ماش با کیفیت و مرغوب تولید کنند اما متاسفانه به دلایل مختلف، شاهد چنین اتفاقی نیستیم و ماش ایرانی به نسبت نمونه های خارجی مرغوبیت و کیفیت لازم را ندارد.

 • مهم ترین دلیل عدم استقبال از ماش ایرانی، یکدست نبودن این محصول است و به همین خاطر مصرف کنندگان به سراغ محصولات یکدست تری مثل ماش ازبک می روند.یکی از تفاوت های ماش ایرانی و ماش ازبک در همین یکدستی می باشد.
 • ماش ازبک به نسبت ماش ایرانی درشت تر بوده، کیفیت بالاتری داشته، عطر و طعم خاصی دارد.
 • همچنین به دلایل بالا قیمت ماش ازبکستان به نسبت ماش ایرانی بالاتر می باشد.

کشاورزان ایرانی نیز سعی کرده اند تا با تولید ماش، نیاز بازار را برطرف کرده و جایگاه خاصی را در بازار حبوبات ایران در اختیار بگیرند، اما با وجود تولید ماش در کشور ما، شاهد کیفیت لازم این محصول در نمونه های ایرانی نیستیم. ماش ایرانی عموما در استان خوزستان در دو مدل ریز و درشت تولید و به بازار عرضه می شود. به ماش ریز ایرانی، ماش عمرانی و به ماش درشت، ماش هندی گفته می شود. شهرهای شوش، شوشتر، دزفول، گتوند و… از جمله شهرهای تولید کننده ماش ایرانی هستند. در واقع مشکل اصلی ماش های تولید ایران، یکدست نبودن آن ها است که با ورود نمونه های خارجی، شاهد رفع این مشکل هستیم.

ماش ازبک به نسبت ماش ایرانی درشت تر بوده، کیفیت بالاتری داشته، عطر و طعم خاصی دارد.

نحوه اطلاع از قیمت ماش ازبکستان

قیمت روز ماش فله

گروه های بسیار زیادی در داخل کشور به این نوع ماش نیاز داشته و تجار سعی می کنند تا برای رفع نیاز این گروه ها، ماش ازبک را به صورت فله ای وارد کشور کنند. خرید عمده و فله ای ماش توسط این گروه ها، به کسب و کارها کمک می کند تا بتوانند با حاشیه سود بیشتری خدمات خود را به افراد ارائه بدهند.

از جمله گروه هایی که به حبوبات و ماش عمده و فله ای نیاز دارند عبارتند از:

 • هایپر مارکت ها
 • سوپر مارکت ها
 • کترینگ ها
 • رستوران ها
 • فروشگاه های زنجیره ای
 • شرکت های پخش

عمده فروشان و خرده شان نیز از جمله گروه هایی هستند که ماش را به صورت فله ای خریداری کرده و سپس با توجه به سیاست هایشان اقدام به فروش این محصول به مشتریان می کنند.

خوشبختانه شما می توانید همین حالا از طریق لیست قیمت حبوبات موجود در سایت قیمت ماش ازبکستان را به صورت روزانه پیدا کرده و با توجه به نیاز خود در حجم های مختلف اقدام به خرید ماش ازبکستان کنید.
اگر شما جز گروه هایی هستید که به ماش نیاز داشته و دوست دارید تا این محصول را با قیمت مقرون به صرفه ای خریداری کرده و ماش با کیفیت را در کسب و کار خود استفاده کنید، می توانید ماش ازبکستان را به صورت فله و عمده خریداری کنید تا در کنار کیفیت بالای این محصول بتوانید ماش ازبکستان را با قیمت کمتری نسبت به بازار خریداری کنید. خرید عمده ماش به شما اجازه می دهد تا به صورت طولانی مدت نیاز خرید شما برطرف شده و از نوسانات قیمت ماش ازبکستان در بازار نیز دور باشید.

اگر ماش ازبکستان را به صورت فله و عمده خریداری کنید، در کنار کیفیت بالای این محصول می توانید آن را با قیمت کمتری نسبت به بازار خریداری کنید.

خرید ماش ازبکستان از مراکز عمده فروش حبوبات و به صورت مستقیم، باعث کاهش چشمگیر قیمت آن خواهد شد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.