قبل از دریافت قیمت حبوبات ۵ نکته را رعایت کنید

before you buy the beans consider 5 things

5 نکته ای که قبل از دریافت قیمت حبوبات 5 باید بدانید. با اطلاع از این موارد می توانید خرید حبوبات را به گونه ای انجام دهید تا به سود شما باشد.

در این فایل راجب یک موضوع مهم صحبت خواهیم نمود. مسلما برای هر خریداری قیمت محصول یکی از پارامترهای مهم در خرید است.

اما قبل از اینکه ما از مراکز مختلف قیمت حبوبات را استعلام بگیریم لازم است به چند نکته دقت کنیم.

در ادامه قصد داریم چند نکته از این موارد را خدمت شما عزیزان بیان کنیم تا با رعایت آن و با دانشی که نسبت به آن پیدا می کنید قیمت دقیق تری را از هر مرکز گرفته و خرید بهتری را داشته باشید.

58886

حبوبات ایرانی بخریم یا خارجی؟

یکی از عوامل این است که آیا حبوباتی که شما می خواهید استفاده کنید حبوبات ایرانی هستند یا وارداتی؟

کیفیت و قیمت کدام یک از این حبوبات می تواند نیاز شما را مرتفع کند؟

در واقع بحث باکیفیت بودن یک بحث است و بحث دیگر این است که آیا حبوباتی که شما قصد خریدش را دارید نیاز شما را برطرف می کند یا خیر.

ممکن است در زمانی ها حبوبات ارزان قیمت تر نیاز شما را به خوبی پاسخگو باشد پس لازم نیست الزاما شما همیشه حبوبات با قیمت بالا را خرید کنید.

بنابراین باید بسنجید که چه کیفیت و قیمتی مدنظرتان است.

حبوبات امساله بخریم یا پارساله؟

یکی دیگر از عوامل بحث پارساله و امساله بودن حبوبات است که به کیفیت آن بر می گردد. هر محصولی که در بازار وجود دارد بعضا محصول سال گذشته آن هم در بازار موجود است و قیمت مناسب تری هم دارد.

اگر خریداران شما حبوبات کیفیت متوسط و کیفیت پایین را خریداری می کنند، مسلما خرید محصولات پارساله برای شما گزینه مناسبی خواهد بود.

خرید حبوبات را از چه مرکزی انجام می دهید؟

مورد سوم مرکزی است که شما قصد خرید حضوری و یا غیر حضوری از آن را دارید.

همچنین بخوانید
خرید عمده حبوبات ارزان قیمت

آیا مرکزی که شما از آن خرید می کنید بر اساس حجمی که قصد خرید دارید مرکز دست اولی است یا خیر؟

مثلا اگر شما قصد خرید چند تن حبوبات دارید آیا خود مرکز تولید کننده و واردکننده هست یا خیر؟

این مورد هم از جمله عواملی است که شما قبل از اینکه قیمت را بگیرید باید آن را تشخیص دهید که آیا مرکزی که قصد خرید از آن را دارید خودش واردکننده است یا نقش یک واسطه را دارد.

حجم خرید شما چه مقدار است؟

مورد چهارم حجم خرید شما است. هر مقدار حجم خرید شما چه در حبوبات داخلی و چه در حبوبات وارداتی بالاتر باشد مسلما قیمت خرید شما قیمت مناسب تری خواهد بود.

پس اگر ظرفیت، توان و بازار فروشش را داشته باشید هر مقدار حبوبات را با حجم بالاتری بخرید مسلما قیمت خریدتان کاهش پیدا می کند و پایین تر می آید.

قصد خرید چه کیفیتی از حبوبات را دارید؟

مورد آخر بحث کیفیت حبوبات است. شما قبل از گرفتن قیمت حبوبات بایستی نیاز بازار خود را بسنجید و بررسی کنید که مشتریان شما چه حبوباتی را استفاده می کنند.

آیا حبوبات لوکس استفاده می کنند یا حبوباتی که کیفیت پایین تری دارد؟ و به نوعی توان خرید کدام یک از این موارد را دارند.

اگر حبوبات لوکس را استفاده می کنند شما باید قیمت بالاتری را پرداخت کنید و با قیمت بالاتری هم محصول را بفروشید و برعکس اگر مشتریان شما توان خرید کمتری دارند باید حبوبات ارزان تر را انتخاب و عرضه کنید.

اگر این پنج پارامتر را قبل از اعلام استعلام قیمت از مراکز مختلف بررسی کنید باعث می شود نیاز خود را بهتر بشناسید. و قیمتی که از سوی مراکز اعلام می شود را راحت تر بسنجید که قیمت مناسب تری هست یا خیر‌.

اگر در این زمینه سوالی داشته باشید می توانید از مشاورین بازار حبوبات ایران کمک بگیرید یا در پایین همین صفحه سوال خودتان را مطرح کنید ما در کوتاه ترین زمان پاسخ پرسش های شما را خواهیم داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *