کارخانه های بسته بندی چه حبوباتی را استفاده می کنند؟

حبوبات مورد استفاده در کارخانه های بسته بندی

در این فایل قصد داریم راجب به شرکت های بسته بندی صحبت کنیم و به طور کامل توضیح دهیم که این شرکت ها چه نوع حبوباتی را استفاده می کنند و همچنین کیفیتی که مدنظر این شرکت ها است چه نوع کیفیتی است؟

58886

قبل از اینکه به نوع حبوبات و کیفیت آنها بپردازیم لازم است بیان کنیم که منظور ما از شرکت های بسته بندی کارگاه های کوچک و بزرگ بسته بندی است که حبوبات را به صورت فله خریداری کرده و در بسته های ۴۵۰، ۸۰۰ و ۹۰۰ گرمی با برند و گواهی بهداشتی و سایر مسائلی که برای بحث بسته بندی وجود دارد روانه بازار می کنند.

شرکت های بسته بندی از نظر حبوباتی که مورد استفاده قرار می دهند به دو دسته تقسیم می شوند:

شرکت هایی که تازه کار خودشان رو شروع کرده اند و شرکت هایی که سابقه کار دارند.

شرکت های تازه کار در بسته بندی حبوبات

پیشنهاد ما به شرکت هایی که تازه کار هستند این است که کار خودشان را با اقلام اصلی مثل نخود، لپه، عدس، لوبیا قرمز و لوبیا چیتی شروع کنند.

و زمانی که محصولشان در بازار جا افتاد می توانند سایر محصولات مانند ماش، چشم بلبلی و دال عدس و یکسری از بلغورجات را نیز به سبد کالای خودشان اضافه کنند.

شرکت های بسته بندی که سابقه کار دارند

شرکت های بسته بندی که سابقه کار دارند و محصولشان در بازار شناخته شده می توانند علاوه بر پنج قلم اصلی ماش، چشم بلبلی، دال عدس و حتی لوبیا کشاورزی، لوبیا کشیده قمی، لوبیا عروس و لوبیا کپسولی را هم استفاده کنند و تولید این محصولات را در کنار سایر محصولات داشته باشند.

اما مهمترین پارامتر برای شرکت های بسته بندی بحث کیفیت حبوباتی است که قصد دارند استفاده کنند. مسلما هدف تولید بسته بندی این است که باکیفیت ترین محصول روانه بازار شود.

در میان حبوبات برخی از اقلام آن آماده بسته بندی است و برخی از آنها به گونه ای است که نیاز به یک سری کنترل های نهایی قبل از بسته بندی دارد.

لپه مناسب بسته بندی

به طور مثال اگر شما بهترین لپه بازار مانند لپه ریز ایرانی و اتیوپی را استفاده کنید نیازی به هیچ گونه کنترلی ندارد و می توانید آن را مستقیما بسته بندی کنید.

عدس مناسب بسته بندی

در زمینه عدس ریز و درشت پیشنهاد ما این است که از عدس کانادایی استفاده کنید. اگر عدس کانادایی با کیفیتی را تهیه کرده باشید این محصول نیز آماده بسته بندی است.

لپه آذرشهر، عدس کانادایی و لوبیا ایرانی بهترین حبوبات جهت بسته بندی هستند.

لوبیا مناسب بسته بندی

مشکل اصلی شرکت های بسته بندی در تهیه انواع لوبیاست. بهترین نوع لوبیا برای بسته بندی لوبیای ایرانی است اما لوبیای ایرانی یکسری مشکلات دارد.

لوبیاهای ایرانی دو نمونه بوجار و دستچین دارند. اگر شما به عنوان خریدار حتی نمونه دستچین لوبیای ایرانی را تهیه کنید باز هم نیاز به یک کنترل نهایی قبل از بسته بندی دارد و مسلما هر چقدر کیفیت لوبیا بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

شاید برای بسته بندی ها تهیه نمونه لوبیا دستچین به دلیل قیمت بالایی که دارد به صرفه نباشد. پیشنهاد ما این است که در بحث لوبیاها، کارگاه ها و کارخانه های بسته بندی بسته به ظرفیتشان تصمیم نهایی را بگیرند.

یعنی اگر ظرفیت پاک کردن لوبیاها چه با دستگاه چه با نیروی کار را دارند می توانند لوبیا بوجار را تهیه کرده و نخاله های آن را بگیرند و کیفیتی که مدنظرشان هست را خروجی بگیرند. در این صورت قیمت تمام شده شان پایین تر می آید.

اگر هیچکدام از این ظرفیت ها را ندارند می توانند به صورت مستقیم لوبیا کامل دستچین شده را تهیه کرده و بسته بندی آن را انجام داده و روانه بازار کنند.

شما به عنوان کارگاه کوچک یا بزرگ بسته بندی حبوبات، اگر در زمینه حبوباتی که مورد استفاده است و حتی حجمی از حبوبات که باید تهیه کرد سوالی برای شما پیش آمد و نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با ما در ارتباط باشید. ما در حبوبات داریا به شما به صورت رایگان مشاوره خواهیم داد.

اگر سوالی در این زمینه داشتید می توانید آن را از طریق راه های ارتباطی با ما در میان بگدارید. مشاوران ما حتما پاسخ سوالات شما را خواهند داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *