تفاوت قیمت حبوبات ایرانی و خارجی

قیمت حبوبات ایرانی و خارجی

قیمت حبوبات ایرانی و خارجیحبوبات ایرانی و خارجی در قیمت تفاوت های زیادی دارند. دلایل مهم افزایش قیمت حبوبات ایرانی و خارجی در چیست؟

در این فایل قصد داریم راجب تفاوت قیمت حبوبات ایرانی و حبوبات خارجی با شما عزیزان صحبت کنیم و یکسری نکات را در این زمینه خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

58886

در سال های اخیر نوسانات زیادی را در بازار حبوبات شاهد بودیم و شاهد افزایش بی رویه قیمت حبوبات چه حبوبات ایرانی و چه حبوبات وارداتی شدیم.

در این فایل یکسری از عواملی که باعث این موضوع شده را بررسی کرده و خدمت شما عزیزان بیان می کنیم.

به طور معمول همیشه قیمت حبوبات وارداتی نسبت به قیمت حبوبات داخلی بیشتر بوده و آن هم به دلیل ارزش پول ملی و اختلاف بین ارزهای رایجی است که در جهان استفاده می شود.

معمولا قیمت حبوبات خارجی موجود در بازار از قیمت حبوبات ایرانی بیشتر بوده است.

لازم به ذکر است با توجه به نوسان و افزایش قیمتی که در سال های اخیر داشتیم این اختلاف قیمت حبوبات ایرانی و خارجی همچنان نیز صادق بوده و در سال های اخیر هم شاهد این بودیم که هر مقدار قیمت حبوبات وارداتی بالا رفت، حبوبات ایرانی نیز به همان نسبت افزایش قیمت داشت.

در واقع یکسری عوامل باعث این موضوع شده که تیتر وار خدمت شما عزیزان عرض خواهیم نمود.

برداشتن ارز دولتی از روی حبوبات

از زمانی که ارز دولتی از روی حبوبات برداشته شد و گروه کالایی حبوبات وارداتی از گروه یک به گروه دو تغییر کرد و ارز نیمایی به آنها تعلق گرفت این یکی از مهم ترین عواملی بود که باعث شد افزایش قیمت حبوبات را شاهد باشیم.

بطوریکه قیمت حبوبات وارداتی در برخی موارد به دو و حتی سه برابر قیمت سال گذشته که ارز دولتی به حبوبات اختصاص می دادند رسید.

در کنار افزایش قیمت حبوبات خارجی، افزایش قیمت حبوبات داخلی را نیز شاهد بودیم. زیرا هر مقدار قیمت محصولی در بازار رشد کند روی قیمت محصولات مشابه آن نیز تاثیر خواهد گذاشت.

همچنین بخوانید
تفاوت لوبیا قرمز ایرانی و قرقیز

برداشتن ارز دولتی و کاهش واردات حبوبات خارجی مهم ترین دلیل در افزایش قیمت همزمان حبوبات ایرانی و خارجی است.

کاهش واردات حبوبات

یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش قیمت شد و حتی افزایش قیمت را تشدید کرد بحث کاهش واردات حبوبات بود.

ما در سال های پیش شاهد واردات حبوبات از کشورهای مختلف بودیم و این موضوع باعث شده بود بحث عرضه و تقاضا به درستی صورت بگیرد و نوسان و افزایش قیمت زیادی نداشته باشیم.

اما از زمانی که ارز دولتی حذف شد و کار واردات به مشکل برخورد، خیلی از وارد کنندگان دیگر محصولاتی که سالهای گذشته وارد می کردند وارد نمی کنند.

و مسلما اگر این محصولات وارد نشود با یک کمبود محصول در بازار مواجه خواهیم شد و این خودش باعث می شود قیمت محصولاتی که در بازار هستند چه داخلی و چه وارداتی، بالاتر برود.

همه عواملی که خدمت شما عزیزان عرض کردیم افزایش قیمت حبوبات را به دنبال دارد. اما مشکل عمده ای که بازار حبوبات طی سال اخیر با آن مواجه بوده بحث نوسانات قیمتی بوده است.

بعد از افزایش قیمت ها تا این قیمت ها بخواهد در بازار جا بیفتد کار سختی شده بود و بازار حبوبات شدیدا دچار نوسان شده بود.

این ها عواملی است که بر افزایش قیمت حبوبات ایرانی و خارجی و حتی تفاوت آن ها تاثیر مستقیم می گذارد. ما سعی کردیم این نکات را خدمت شما عزیزان به وضوح بیان کنیم.58886

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *