قیمت حبوبات 99

قیمت حبوبات فله ای در سال ۹۹ بر اساس پارامترهای مختلفی سنجیده می شود. آیا مایلید قیمت روز حبوبات را دریافت کنید؟ به راحتی می توانید قیمت انواع حبوبات را در سال ۹۹ از ما دریافت کنید.

قیمت حبوبات فله ­ای در سال ۹۹

در سال ۹۸ شاهد اتفاقات بسیاری در بازار حبوبات ایران بودیم. نوسانات قیمتی بسیار شدید، افزایش قیمت محصولات که در برخی از محصولات رشد ۳۰۰ درصدی را تجربه کردیم و همچنین شاهد ممنوع شدن صادرات حبوبات و پایین آمدن حجم واردات حبوبات بودیم.

اما پیش بینی می کنیم در سال ۹۹ نوسانات بازار کمتر از سال قبل باشد و نرخ حبوبات در بازار به ثبات قابل قبولی برسد.

از این رو تصمیم گرفتیم که به صورت روزانه نرخ انواع حبوبات را در اختیار شا عزیزان قرار بدهیم. شما می توانید از طریق صفحه لیست قیمت حبوبات، روزانه قیمت محصولات را دریافت کنید و برای اطلاع از جزییات محصولات با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

قیمت حبوبات داخلی ۹۹

حبوبات در ایران دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها در استان ها و شهرهای مختلفی تولید می شوند. استان های کرمانشاه، لرستان، مرکزی، فارس، زنجان، آذربایجان شرقی از سردمداران تولید حبوبات در کشور هستند.

 • نخود

نخود از مهم ترین تولیدات ایران می باشد که استان کرمانشاه و لرستان بیشترین تولید این محصول را به خود اختصاص داده اند. نخود از جمله محصولاتی است که کمترین نرخ نوسان و افزایش قیمت را داشته است.

در اواخر سال ۹۸ شاهد افزایش قیمت جزیی این محصول بودیم که پیش بینی می کنیم در سال ۹۹ قیمت نخود در سایزهای مختلف، از ۷۰۰۰ تومان تا ۱۱۰۰۰ نرخ گذاری شود.

قیمت نخود کرمانشاه

 • لوبیا

لوبیا­های موجود در بازار انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. لوبیا قرمز

لوبیا قرمز به طور کلی در دو دسته لوبیا قرمز خمین و لوبیا قرمز زنجان دسته بندی می شود. قیمت لوبیا قرمز در سال ۹ رشد قابل توجهی داشته که در پایان سال ۹۸ به ۱۶۰۰۰ در هر کیلو رسید.

پیش بینی می شود قیمت لوبیا قرمز در سال ۹۹ نیز در همین رنج باقی بماند تا تولیدات جدید و واردات جدید این محصول بتواند مقداری قیمت آن را کاهش دهد.
قیمت لوبیا قرمز

 1. لوبیا سفید

لوبیا سفید که شهر خمین و سایر شهرهای همجوار، خواستگاه اصلی این محصول می باشند رشد قیمتی خود را از اواخر سال ۹۷ آغاز کرده و در سال ۹۸ دارای افت قیمت بوده و پیش بینی می شود با توجه به ممنوعیت صادرات لوبیا سفید، افزایش قیمت در سال ۹۹ نداشته باشیم.

همچنین بخوانید
قیمت امروز لپه در سال 99

افزایش مجدد قیمت لبیا سفید منوط به باز شدن صادرات این محصول می باشد.
قیمت لوبیا سفید

 1. لوبیا چیتی

لوبیا چیتی از پرمصرف ترین حبوبات می باشد که از تولیدات داخلی آن می توان به لوبیا چیتی خمین، لوبیا چیتی زنجان، لوبیا چیتی اقلید و لوبیا چیتی ازنا اشاره کرد.

لوبیا چیتی نیز همانند بسیاری از حبوبات در سال ۹۸ شاهد رشد قیما بود تا جایی که در پایان سال ۹۷ قیمت لوبیا چیتی وارد کانال ۱۷۰۰۰ تومان شد. پیش بینی می کنیم تا برداشت این محصول در سال زراعی ۹۹ قیمت لوبیا چیتی در همین رنج باقی بماند

در بازار لوبیا کشور نمونه های دیگری نیز وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم اما به طور کلی قیمت حبوبات در سال ۹۹ منوط به شرایط مختلفی است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • لوبیا عروس
 • لوبیا کشاورزی
 • لوبیا کپسولی
 • عدس

عدس ایرانی سهم کمی از بازار عدس کشور را به خود اختصاص می دهد. در کنار عدس ایرانی عدس کانادایی و عدس روسی هستند که قیمت آن ها نیز حداقل دو برابر شده و رشد بی سابقه ای را در قیمت عدس شاهد بودیم.
قیمت عدس کانادایی

 • لپه

لپه آخرین نوع حبوبات پرمصرف کشور می باشد که همانند سایر حبوبات شاهد افزایش قیمت آن نیز بودیه ایم به گونه ای که در سال ۹۸ تا ۲۰۰۰۰ تومان هم رسیده است.
قیمت لپه آذرشهر

قیمت حبوبات خارجی ۹۹

کشور ایران به خاطر وجود جمعیت زیاد و همچنین مصرف بالای حبوبات توسط مردم سالانه حبوباتی را از کشورهای مختلف نظیر کانادا، آمریکا، روسیه، اتیوپی و …. وارد می ­کند که از جمله این حبوبات می­ توان عدس سبز و قرمز، نخود لپه و سفید، انواع لوبیا، ماش و لپه باقلا اشاره کرد که در سال ۹۹ در صورتی که موانع واردات حبوبات رفع شود این امر می­تواند تاثیر چشم­گیری در نوسان قیمت حبوبات داشته باشد.

و باید به این نکته توجه داشت که قیمت حبوبات را به دلیل وضعیت اقتصادی و نوسانات بازار نمی ­توان به صورت ثابت اعلام کرد و بهتر است افراد در زمان خریداری حبوبات به سایت های معتبر نسبت به آگاهی از قیمت حبوبات ۹۹ اقدام کنند.

تعیین قیمت حبوبات در سال ۹۹

قیمت حبوبات در هر نوعی که باشد سالانه تحت تاثیر عوامل مختلف نظیر شرایط اقتصادی، وضعیت بازار و … دچار تغییر می­ شود و باعث می­ شود تا قیمت روز حبوبات بسیار مختلف باشد.

از جمله مهمترین عواملی که باعث تعیین قیمت حبوبات ۹۹ می­شود می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت عمده روز حبوبات ۹۹

از جمله عواملی که باعث کاهش قیمت می­ شود، خریداری حبوبات به صورت عمده و با حجم بالا می­ باشد لذا به کسانی که به دنبال خرید و فروش حبوبات در حجم بالا هستند توصیه می­ شود که حبوبات را به صورت فله و در حجم بالا و مستقیما از کارخانه­ ها دریافت کنند.

 • نوسانات ارز
همچنین بخوانید
فروش بهترین لوبیا چیتی در ایران

یکی دیگر از عوامل تاثیر­گذار بر قیمت حبوبات فله در هر سالی نوسانات ارزی می­ باشد که در سال ۹۹ با توجه به حذف ارز دولتی حبوبات، میزان واردات این محصول به بازار ایران بسیار کم شده است و اگر تولیدات حبوبات داخل ایران نتواند به میزان لازم در بازار عرضه شود، قیمت حبوبات در سال ۹۹ افزایش می ­یابد.

 • عرضه و تقاضا

از جمله عوامل تاثیر­گذار در قیمت این محصول موجود در بازار که خریداران باید به آن توجه کنند میزان عرضه و تقاضا می ­باشد به صورتی که هر چه میزان عرضه حبوبات در بازار بیشتر باشد و میزان تقاضای افراد کمتر باشد قیمت کاهش می یابد و بالعکس هر چه عرضه کمتر و تقاضا بیشتر، قیمت حبوبات نیز افزایش پیدا می­ کند.

 • واردات و صادرات

بحث واردات و صادرات نیز از جمله عوامل مهم در قیمت حبوبات ۹۹ می ­باشد به صورتی که اگر واردات حبوبات در کنار تولیدات داخلی به بازار عرضه شود میزات تقاضا نسبت به عرضه حبوبات کمتر می­ شود و این امر موجب می­ شود تا نرخ حبوبات کاهش پیدا کند.

صادرات حبوبات نیز به خارج از کشور و میزان تقاضای بالای کشورهای دیگر برای دریافت حبوبات، می­تواند باعث افزایش نرخ حبوبات شود.

نتیجه نهایی:

در نتیجه با توجه به گستردگی حبوبات در نمونه داخلی و وارداتی، اعلام قیمت روزانه کار دشواری است که ما این مهم را برای رفاه حال شما عزیزان انجام داده ایم و شما می توانید از طریق لیست قیمت حبوبات موجود در سایت و یا ارتباط با مشاوران می توانید از نرخ حبوبات اطلاع پیدا کنید.

خرید حبوبات بسته بندی

بسیاری از مشتریان حبوبات داریا با توجه به مکالماتی که با واحد فروش شرکت داشته اند، تقاضای خرید حبوبات بسته بندی شده را دارند. از این رو به معرفی صنایع غذایی هومسا می پردازیم.

مزایای خرید حبوبات بسته بندی هومسا

مشتریان بسیاری از جمله شرکت های پخش، سازمان ها و ارگان ها، فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها و همچنین شرکت های بازرگانی خریدار حبوبات بسته بندی شده هستند و به دنبال محصول با کیفیت که دارای قیمت مناسبی نیز باشد هستند. از این رو با توجه به عرضه و فروش مستقیم حبوبات بسته بندی هومسا، شما می توانید حبوبات با کیفیت را از تولیدکننده با قیمت پایین تر و با کیفیت بسیار بالا تهیه کنید.

 • خرید از تولید کننده
 • قیمت تولیدی
 • کیفیت بالا محصولات
 • بسته بندی شیک
 • خرید مستقیم از سایت برای مصرف کنندگان

خرید اینترنتی حبوبات بسته بندی

یکی از مهم ترین مزایایی که بالخص برای مصرف کنندگان حائز اهمیت است، خرید مستقیم از تولیدکننده آن هم به صورت اینترنتی است. اگر شما هم خریدار حبوبات بسته بندی هستید، می توانید با مراجعه به لینک خرید حبوبات بسته بندی از سایت هومسا خرید خود را انجام دهید.

8 پاسخ
 1. داوود سرابی گفته:

  وقت بخیر
  من قصد تأسیس رستوران دارم، برای رستوران باید چه نوع حبوباتی را تهیه کنم؟

  پاسخ
  • iranhobobat گفته:

   وقتتون بخیر
   معمولا مشتریان رستوران دار ما حبوبات با کیفیت رو استفاده می کنن. پیشنهاد میدیم شما هم حبوبات با کیفیت رو استفاده کنید تا رضایت مشتریانتون رو به دنبال داشته باشه.

   پاسخ
 2. مرتضی خراسانی گفته:

  روز بخیر
  به نظر شما، با توجه به افزایش قیمت این روزهای حبوبات، احتمال کاهش قیمت وجود دارد؟

  پاسخ
  • iranhobobat گفته:

   سلام
   با توه به میزان کشت و واردات حبوبات احتمالا تا چند ماه آینده خیر کاهش قیمت نخواهیم داشت.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت حبوبات داریا
شماره موبایل: 09127496597
دفتر مرکزی تهران: 25917680-021
شماره فاکس: 43855680-021
پست الکترونیکی: DariaTrade1@Gmail.com
سامانه پیامکی: 50002204506
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید