قیمت حبوبات فله ای در سال 1400

فروش اینترنتی حبوبات فله

قیمت حبوبات فله ای در سال 1400 بر اساس پارامترهای مختلفی سنجیده می شود. آیا مایلید قیمت روز حبوبات را دریافت کنید؟ به راحتی می توانید قیمت انواع حبوبات را در سال 1400 از ما دریافت کنید.

قیمت حبوبات فله ­ای در سال 1400

در سال 99 شاهد اتفاقات بسیاری در بازار حبوبات ایران بودیم. نوسانات قیمتی بسیار شدید، افزایش قیمت محصولات که در برخی از محصولات رشد 300 درصدی را تجربه کردیم و همچنین شاهد ممنوع شدن صادرات حبوبات و پایین آمدن حجم واردات حبوبات بودیم.

از این رو تصمیم گرفتیم که به صورت روزانه نرخ انواع حبوبات را در اختیار شا عزیزان قرار بدهیم. شما می توانید از طریق صفحه لیست قیمت حبوبات، روزانه قیمت محصولات را دریافت کنید و برای اطلاع از جزییات محصولات با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

قیمت حبوبات داخلی 99

حبوبات در ایران دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها در استان ها و شهرهای مختلفی تولید می شوند. استان های کرمانشاه، لرستان، مرکزی، فارس، زنجان، آذربایجان شرقی از سردمداران تولید حبوبات در کشور هستند.

 • نخود

نخود از مهم ترین تولیدات ایران می باشد که استان کرمانشاه و لرستان بیشترین تولید این محصول را به خود اختصاص داده اند. نخود از جمله محصولاتی است که کمترین نرخ نوسان و افزایش قیمت را داشته است.

در اواخر سال 99 شاهد افزایش قیمت جزیی این محصول بودیم و در سال 1400 با برداشت محصول جدید و افزایش صادرات نخود کرمانشاه به کشورهای مختلف، قیمت نخود در سایزهای مختلف در کانال 30000 تا 37000 قرار گرفت.

قیمت نخود سه خان
 • لوبیا

لوبیا­های موجود در بازار انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. لوبیا قرمز

لوبیا قرمز به طور کلی در دو دسته لوبیا قرمز خمین و لوبیا قرمز زنجان دسته بندی می شود. قیمت لوبیا قرمز در سال 99 رشد قابل توجهی داشته که در پایان سال 99 به 22000 در هر کیلو رسید.

قیمت لوبیا قرمز در آبان 1400 به قیمت 28000 تومان در هر کیلو رسیده است.

قیمت لوبیاقرمز ایرانی
 1. لوبیا سفید

لوبیا سفید که شهر خمین و سایر شهرهای همجوار، خواستگاه اصلی این محصول می باشند رشد قیمتی خود را از اواخر سال 97 آغاز کرده و در سال 99 دارای قیمت ثابت بوده و پیش بینی می شود با توجه به ممنوعیت صادرات لوبیا سفید، افزایش قیمت در سال 1400 نداشته باشیم.

افزایش مجدد قیمت لبیا سفید منوط به باز شدن صادرات این محصول می باشد.

قیمت لوبیاسفید ایرانی
 1. لوبیا چیتی

لوبیا چیتی از پرمصرف ترین حبوبات می باشد که از تولیدات داخلی آن می توان به لوبیا چیتی خمین، لوبیا چیتی زنجان، لوبیا چیتی اقلید و لوبیا چیتی ازنا اشاره کرد.

همچنین بخوانید
قیمت لپه فله در سال 99

لوبیا چیتی نیز همانند بسیاری از حبوبات در سال 98 شاهد رشد قیمت بود تا جایی که در پایان سال 97 قیمت لوبیا چیتی وارد کانال 17000 تومان شد. اما با برداشت محصول جدید در پاییز 99 قیمت لوبیا چیتی در انواع مختلف در رنج 26000 تا 28000 قرار گرفته داشت که با برداشت لوبیا چیتی در سال 1400 قیمت لوبیا چیتی به مرز 40000 تومان رسیده است.

در بازار لوبیا کشور نمونه های دیگری نیز وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم اما به طور کلی قیمت حبوبات در سال 1400 منوط به شرایط مختلفی است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • لوبیا عروس
 • لوبیا کشاورزی
 • لوبیا کپسولی
 • عدس
قیمت عدس کانادایی

عدس ایرانی سهم کمی از بازار عدس کشور را به خود اختصاص می دهد. در کنار عدس ایرانی عدس کانادایی و عدس روسی هستند که قیمت آن ها نیز حداقل دو برابر شده و رشد بی سابقه ای را در قیمت عدس شاهد بودیم.

 • لپه

لپه آخرین نوع حبوبات پرمصرف کشور می باشد که همانند سایر حبوبات شاهد افزایش قیمت آن نیز بوده ایم به گونه ای که در آبان ماه سال 1400 تا 38000 تومان هم رسیده است.

قیمت لپه آذرشهر

قیمت حبوبات خارجی 1400

کشور ایران به خاطر وجود جمعیت زیاد و همچنین مصرف بالای حبوبات توسط مردم سالانه حبوباتی را از کشورهای مختلف نظیر کانادا، آمریکا، روسیه، اتیوپی و …. وارد می ­کند که از جمله این حبوبات می­ توان عدس سبز و قرمز، نخود لپه و سفید، انواع لوبیا، ماش و لپه باقلا اشاره کرد که در سال 99 در صورتی که موانع واردات حبوبات رفع شود این امر می­تواند تاثیر چشم­گیری در نوسان قیمت حبوبات داشته باشد.

و باید به این نکته توجه داشت که قیمت حبوبات را به دلیل وضعیت اقتصادی و نوسانات بازار نمی ­توان به صورت ثابت اعلام کرد و بهتر است افراد در زمان خریداری حبوبات به سایت های معتبر نسبت به آگاهی از قیمت حبوبات 1400 اقدام کنند.

تعیین قیمت حبوبات در سال 1400

قیمت حبوبات در هر نوعی که باشد سالانه تحت تاثیر عوامل مختلف نظیر شرایط اقتصادی، وضعیت بازار و … دچار تغییر می­ شود و باعث می­ شود تا قیمت روز حبوبات بسیار مختلف باشد.

از جمله مهمترین عواملی که باعث تعیین قیمت حبوبات 1400 می­ شود می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت عمده روز حبوبات 1400

از جمله عواملی که باعث کاهش قیمت می­ شود، خریداری حبوبات به صورت عمده و با حجم بالا می­ باشد لذا به کسانی که به دنبال خرید و فروش حبوبات در حجم بالا هستند توصیه می­ شود که حبوبات را به صورت فله و در حجم بالا و مستقیما از کارخانه­ ها دریافت کنند.

 • نوسانات ارز
همچنین بخوانید
شرکت پخش عمده حبوبات فله ای

یکی دیگر از عوامل تاثیر­گذار بر قیمت حبوبات فله در هر سالی نوسانات ارزی می­ باشد که در سال 1400 با توجه به حذف ارز دولتی حبوبات، میزان واردات این محصول به بازار ایران بسیار کم شده است و اگر تولیدات حبوبات داخل ایران نتواند به میزان لازم در بازار عرضه شود، قیمت حبوبات در سال 1400 افزایش می ­یابد.

 • عرضه و تقاضا

از جمله عوامل تاثیر­گذار در قیمت این محصول موجود در بازار که خریداران باید به آن توجه کنند میزان عرضه و تقاضا می ­باشد به صورتی که هر چه میزان عرضه حبوبات در بازار بیشتر باشد و میزان تقاضای افراد کمتر باشد قیمت کاهش می یابد و بالعکس هر چه عرضه کمتر و تقاضا بیشتر، قیمت حبوبات نیز افزایش پیدا می­ کند.

 • واردات و صادرات

بحث واردات و صادرات نیز از جمله عوامل مهم در قیمت حبوبات 99 می ­باشد به صورتی که اگر واردات حبوبات در کنار تولیدات داخلی به بازار عرضه شود میزات تقاضا نسبت به عرضه حبوبات کمتر می­ شود و این امر موجب می­ شود تا نرخ حبوبات کاهش پیدا کند.

صادرات حبوبات نیز به خارج از کشور و میزان تقاضای بالای کشورهای دیگر برای دریافت حبوبات، می­تواند باعث افزایش نرخ حبوبات شود.

نتیجه نهایی:

در نتیجه با توجه به گستردگی حبوبات در نمونه داخلی و وارداتی، اعلام قیمت روزانه کار دشواری است که ما این مهم را برای رفاه حال شما عزیزان انجام داده ایم و شما می توانید از طریق لیست قیمت حبوبات موجود در سایت و یا ارتباط با مشاوران می توانید از نرخ حبوبات اطلاع پیدا کنید.

خرید حبوبات بسته بندی

بسیاری از مشتریان حبوبات داریا با توجه به مکالماتی که با واحد فروش شرکت داشته اند، تقاضای خرید حبوبات بسته بندی شده را دارند. از این رو به معرفی صنایع غذایی هومسا می پردازیم.

مزایای خرید حبوبات بسته بندی هومسا

مشتریان بسیاری از جمله شرکت های پخش، سازمان ها و ارگان ها، فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها و همچنین شرکت های بازرگانی خریدار حبوبات بسته بندی شده هستند و به دنبال محصول با کیفیت که دارای قیمت مناسبی نیز باشد هستند. از این رو با توجه به عرضه و فروش مستقیم حبوبات بسته بندی هومسا، شما می توانید حبوبات با کیفیت را از تولیدکننده با قیمت پایین تر و با کیفیت بسیار بالا تهیه کنید.

 • خرید از تولید کننده
 • قیمت تولیدی
 • کیفیت بالا محصولات
 • بسته بندی شیک
 • خرید مستقیم از سایت برای مصرف کنندگان

خرید اینترنتی حبوبات بسته بندی

یکی از مهم ترین مزایایی که بالخص برای مصرف کنندگان حائز اهمیت است، خرید مستقیم از تولیدکننده آن هم به صورت اینترنتی است. اگر شما هم خریدار حبوبات بسته بندی هستید، می توانید با مراجعه به لینک خرید حبوبات بسته بندی از سایت هومسا خرید خود را انجام دهید.

hoomsa slider
8 پاسخ
 1. داوود سرابی گفته:

  وقت بخیر
  من قصد تأسیس رستوران دارم، برای رستوران باید چه نوع حبوباتی را تهیه کنم؟

  پاسخ
  • iranhobobat گفته:

   وقتتون بخیر
   معمولا مشتریان رستوران دار ما حبوبات با کیفیت رو استفاده می کنن. پیشنهاد میدیم شما هم حبوبات با کیفیت رو استفاده کنید تا رضایت مشتریانتون رو به دنبال داشته باشه.

   پاسخ
 2. مرتضی خراسانی گفته:

  روز بخیر
  به نظر شما، با توجه به افزایش قیمت این روزهای حبوبات، احتمال کاهش قیمت وجود دارد؟

  پاسخ
  • iranhobobat گفته:

   سلام
   با توه به میزان کشت و واردات حبوبات احتمالا تا چند ماه آینده خیر کاهش قیمت نخواهیم داشت.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.