چه عواملی بر قیمت لوبیا تاثیرگذار است؟

عواملی بر قیمت لوبیا تاثیرگزار هستند min

چه عواملی بر قیمت لوبیا تاثیرگذار است؟ بهترین زمان خرید لوبیا با قیمت مناسب و کیفیت بالا به همراه لیست قیمت روز را بصورت آنلاین از ما بخواهید.

58886

علت ایجاد نوسان در قیمت لوبیا

در بازار حبوبات انواع مختلف لوبیا وجود دارد مانند:

  • لوبیا سفید
  • لوبیا قرمز
  • لوبیا چیتی
  • لوبیا چشم بلبلی
  • لوبیا عروس

عوامل متعددی بر قیمت لوبیا تاثیر گذار است که یکی از موثرترین عامل بر روی قیمت لوبیا آن است که در چه بازه زمانی لوبیا را خریداری نمایید.

مادامی که به زمان برداشت لوبیای تازه نزدیک می شویم به علت آنکه تولید به یکباره بالا می رود و این محصول در بازار به وفور یافت می شود و تمامی خریداران طالب تازگی آن هستند قیمت محصول به خودی خود کاهش یافته می شود البته این کاهش در صورتی اتفاق می افتد که عرضه بیش از تقاضا باشد.

بنابراین می توان گفت که در سال زراعی حجم تولید افزایش یابد در نتیجه قیمت نزولی خواهد بود. اما عکس این قضیه باعث افزایش قیمت لوبیا می گردد.

تاثیر واردات بر قیمت لوبیا

آیا می دانید چه عواملی بر قیمت لوبیا تاثیرگذار است؟ یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت لوبیا واردات این محصول است به گونه ای که در سال گذشته واردات این محصول بصورت بی رویه ای انجام گردید همین مقدار مازاد وارد شده باعث شد تا ارز دولتی از این محصول گرفته شود و دیگر به آن اختصاص نیابد.

برداشتن ارز دولتی موجب شد که واردات حبوبات علی الخصوص لوبیا کاهش یابد همین کاهش واردات باعث شده که قیمت لوبیا افزایش یابد و البته این افزایش قیمت فقط مختص لوبیای وارداتی نمی باشد و شامل لوبیای داخلی هم هست.

کاهش حجم واردات علت نوسان قیمت شده است و همین تغییر در روند عرضه و تقاضا باعث ایجاد نوسان قیمتی می گردد بطوریکه اگر عرضه بیش از تقاضا باشد قیمت کاهش و در غیر این صورت قیمت افزایش می یابد.

هنگامی که به فصل برداشت نزدیک می شویم به علت ترس از واردات و در نهایت کاهش قیمت لوبیا عرضه محصول توسط کشاورزان و انبار داران بالا می رود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *