عوامل موثر بر قیمت عدس

قیمت عدس

عوامل موثر بر قیمت عدس در سال 99 بسیار متعدد بوده است. لیست قیمت روز را با توجه به نوسانات قیمت حبوبات من جمله عدس را از مشاورین فروش ما بخواهید.

58886

انواع عدس موجود در بازار

شرکت حبوبات داریا تولید کننده داخلی عدس ایرانی می باشد که از مزارع متفاوت موجود در شهرها و استانهای کشور عدس کشت شده با کیفیت گوناگون را تولید و سپس برای مصرف بازار داخلی روانه بازار می کند اما سوال جالب توجه آن است که آیا این محصولات کفاف بازار داخلی را می دهند؟ طبق بررسی های انجام شده در این زمینه متوجه خواهیم شد که نیاز به واردات این محصول برای تنظیم قیمت عدس در بازار می باشد.

واردات عدس از کشورهای کانادا، روسیه و قزاق می باشد که عدس کانادا با برند ساسکن جز بهترین عدس های خارجی می باشند.

راههای کاهش و افزایش قیمت عدس

عوامل متعددی بر قیمت عدس تاثیر می گذارد که در ادامه به معرفی تیتروار این عوامل می پردازیم:

  • قیمت عرضه و فروش
  • فصل برداشت
  • فصل واردات
  • میزان تقاضا
  • قیمت ارز

میزان واردات و عدس موجود در کشور بسیار موثر بر قیمت آن می باشد بصورتیکه اگر میزان عرضه از تقاضا بیشتر باشد با قیمتی متعادل روبرو هستیم اما برعکس اگر تقاضا بیشتر از میزان موجود در بازار باشد با افزایش قیمت روبرو خواهیم بود.

از دیگر عوامل متاثر بر قیمت تمام شده عدس، نرخ واردات عدس توسط بازارگانان می باشد در برخی موارد شاهد آن هستیم که میزان قابل توجهی حبوبات منتظر ترخیص از گمرک هستند که همین امر بر قیمت عدس اثر می گذارد.

هرگاه به فصل برداشت عدس نزدیک می شویم به علت تقاضای بالای مشتریان برای خرید عدس تازه قیمت این محصول روندی نزولی را دارد. قیمت عدس در سال 99 به دلیل شیوع بیماری کرونا و بسته شدن مرزها مورد نوسان قرار گرفت و افزایش یافت که البته با باز شدن مرزها این قیمت کاهش خواهد یافت.

همچنین بخوانید
قیمت عدس ریز و درشت کانادایی ویکتوریا

عوامل موثر قیمت عدس و دیگر حبوبات وارداتی قیمت ارز می باشد، قیمت ارز نیمایی و آزاد و همچنین هزینه های جانبی دیگر از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت حبوبات منجمله عدس است. به طوریکه قیمت ارز با قیمت عدس رابطه ای مستقیم دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *