قیمت نخود درجه یک کرمانشاهی

قیمت نخود کرمانشاه در بازار

قیمت نخود درجه یک کرمانشاه در سال 99 از 8000 تومان تا 11000 در بازار معامله می شود. فروش نخود کرمانشاه در حبوبات داریا با قیمت روز انجام می شود.

لیست قیمت نخود کرمانشاه در سال 99

لیست قیمت نخود کرمانشاه

نخود آبگوشتی کرمانشاه بعد از برداشت توسط کشاورزان در کرمانشاه، به نمونه های مختلفی دسته بندی می شود. هر کدام از نخودهای کرمانشاهی دارای سایزبندی خاص خود هستند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی که هنگام خرید نخود کرمانشاه باید به آن توجه داشت، قیمت نخود است که تفاوت های بسیاری در بازار دارد. از این رو ما در حبوبات داریا لیست قیمت نخود را به صورت روزانه به روز رسانی می کنیم تا قبل از خرید اطلاع مناسبی از قیمت آن قبل از خرید داشته باشید.

انواع نخود کرمانشاه

نخود کرمانشاه بعد از برداشت از مزارع توسط تولیدکنندگان و یا صاحبان کارگاه ها و صنایع تبدیلی خریداری می شود و پس از جداسازی ضایعات از نخود، آن را در دسته بندی های مختلف بسته بندی وبا قیمت های مختلف روانه بازار می کنند. فروش نخود و قیمت نخود در هر کدام از این دسته بندی ها متفاوت است و این موضوع باعش شده تا در حالت های مختلف و برای مصارف مختلف قیمت نخود متغیر باشد و توسط فروشندگان قیمت مختلفی اعلام شود.

  • نخود لشگری
  • نخود فلافلی
  • نخود سایز 6 و 7
  • نخود سه خان
  • نخود دو خان
  • نخود تک خان

این ها بعضی از دسته بندی های نخود می باشد که هر کدام کیفیت ها و قیمت های مختلفی دارند. قیمت نخود درجه یک کرمانشاه تعریفی است که هر خریدار یا فروشنده برای محصول خود دارد. بهتر است شما به عنوان خریدار نخود فلافلی یا آبگوشتی کرمانشاهی بر اساس نیاز خود و با قیمتی که برای شما مناسب است، این محصول را خریداری کنید.

همچنین بخوانید
سایز نخود دوخان واقعی کرمانشاه

هنگام خرید نخود سرتان کلاه نرود

دسته بندی های بالا نمونه ای از دسته بندی های عرف بازار نخود در ایران است اما در همین دسته بندی ها نیز مواردی وجود دارد که حتما باید آن را بدانید. از این رو حتما به فایل زیر گوش کنید.

قبل از خرید نخود حتما این فایل را گوش کنید.

نخود در مناطق و استان های مختلفی از ایران تولید می شود. استان هایی همچون  کرمانشاه، لرستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، ایلام، همدان و اردبیل دارای تولیدات نخود هستند اما کرمانشاه را می توان سردمدار تولید نخود در ایران دانست. در نمودار زیر مقدار تقریبی تولید در برخی استان ها را مشاهده می کنید.

قیمت نخود درجه یک کرمانشاه

صادرات نخود کرمانشاه چه تاثیری در قیمت نخود دارد؟

صادرات نخود کرمانشاه از بهترین کسب و کارهایی بود که فعالان حوزه حبوبات در سال های گذشته انجام می دادند. اما متاسفانه برای بازه کوتاهی صادرات نخود در سال 97 و 98 ممنوع اعلام شد و همین موضوع باعث شد تا بازارهای صادراتی نخود کرمانشاه به سادگی از دست بروند.

تاثیر مثبتی که صادرات نخود بر قیمت آن میگذاشت، از مهم ترین عوامل رضایت بخش برای کشاورزان می توانست باشد که متاسفانه این اتفاق رخ نداده است. در فایل صوتی زیر پیرامون این تاثیر صحبت کرده ایم که می توانید آن را با دقت گوش دهید.

صادرات نخود و قیمت آن
58886

نتیجه گیری:
نخود کرمانشاه و تولیدات نخود در استان کرمانشاه ظرفیتی ناب و تکرار نشدنی است که کشاورزان زحمت آن را می کشند اما متاسفانه برداشت و استفاده مناسبی که از آن باید انجام می گرفت، اتفاق نمی افتد. در هر صورت نخود کرمانشاه همچنان با کیفیت ترین نخود ایران می باشد و قیمت نخود آبگوشتی یا فلافلی آن در شرایط مختلف دارای نوسان است که با ارتباط با مشاورین ما در حبوبات داریا می توانید از قیمت روز نخود کرمانشاه اطلاع پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *