چگونه لوبیا چیتی ایرانی را از خارجی تشخیص دهیم؟

تفاوت لوبیا چیتی ایرانی با خارجی

در بازار ایران انواع مختلفی از لوبیا چیتی وجود دارد؟ تشخیص انواع لوبیا چیتی از روی ظاهر، موردی است که به صورت تجربی به دست می آید.

در این فایل به مواردی اشاره کرده ایم تا بتوانید مقداری این موارد را تشخیص دهیم.

58886

در این فایل قصد داریم به یک سوال رایج در بازار لوبیا بپردازیم و آن هم تشخیص انواع لوبیا چیتیاز روی ظاهر می باشد.

این سوال برای افراد به خصوص برای افرادی که تازه می خواهند کسب و کار خود را در حوزه حبوبات راه اندازی کنند پیش می آید. و آن این است که چگونه لوبیا چیتی خارجی را از لوبیا چیتی ایرانی تشخیص بدیم؟

این سوال مخصوصا در سال های گذشته که حجم واردات لوبیا چیتی خارجی در ایران خیلی بالاتر از حال حاضر بود خیلی بیشتر از ما پرسیده میشد و در پاسخ باید گفت که هیچ فرمول ثابتی شاید برای تازه کار ها وجود نداشته باشه اگر کسی تجربه ی کار در بازار حبوبات داشته باشه در خرید و فروش این محصولات مسلما در ظاهر اولیه این محصول میتونه تشخیص بده که آیا این خارجی هستش و حتی میتونه تشخیص بده برای کدوم کشور هست این یک نوع تجربس که در بازار به دست میاد و در کنار این نوع بسته بندی، رنگ ظاهری، دانه بندی های مختلفی که لوبیا چیتی های خارجی دارند مثلا لوبیا چیتی چین یک نوع سایز بندی داره لوبیا چیتی ازبک و قرقیز یک نوع سایز بندی داره و لوبیا چیتی آفریقا یا کانادا یک نوع سایز بندی دیگه ای داره در ظاهر اولیه برای کسانی که تازه کار هستند خب قابل تشخیص نیست بهترین جوابی که ما میتونیم به این سوال برای تازه واردان بدیم این هست که از اون مرکزی که قصد خرید دارید میتونید مشاوره بگیرید که آیا این خارجی هست یا ایرانی و سوال مهمتر اینکه این محصول که حالا یا خارجی هست یا ایرانی کدومش برای اون نوع نیازی که شما دارید مورد استفاده قرار بگیره بهتره ؟
می تونید در حبوبات داریا یا هرمرکز دیگه ای که قصد خرید از آن را دارید ازاین مشاوره ها استفاده کنید.