چه نخودی به افغانستان و پاکستان صادر می شود؟

نخود صادراتی چه سایزی باید داشته باشد

در این فایل صادرات نخود به کشور افغانستان و پاکستان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مسلما بازار هدف هر کدام از کشورها ظرفیت خاص خودش را دارد و به هر کشوری باید یک محصول با کیفیت خاص ارسال شود.

58886

سوالی که بسیاری از دوستان صادر کننده و یا حتی بسیاری از مشتریانی که از این دو کشور داریم، البته اگر تجربه قبلی نداشته باشند از ما می پرسند این است که چه نوع یا چه سایزی از نخود ایرانی باید به این کشورها ارسال شود تا مشتریان هم از کیفیت محصول راضی باشند و هم قیمتش با بازار هدف آن کشور هم خوانی داشته باشد؟

اگر کشور افعانستان و پاکستان را به دو دسته تقسیم کنیم می توان گفت برای کشور پاکستان بایستی نخود با سایز های درشت تری را نسبت به کشور افغانستان صادر کرد.

به طور مثال اگر برای کشور افغانستان نخود سایز (۶و۷و۸) یا نخود سه خان متوسط  و یا نخود سایز (۷و۸و۹) را صادر می کنیم و به دنبال آن رضایت مشتری رو دریافت می کنیم، برای کشور پاکستان بایستی یک درجه کیفیت را بالاتر ببریم و سایز (۷و۸و۹) یا (۸و۹) را صادر کنیم.

البته ترکیبی که خدمت شما عزیزان اعلام می کنیم می تواند متفاوت باشد. زیرا ممکن هست بازار هدفی وجود داشته باشد که سایز ریزی را استفاده کند.

اما به طور کلی این نکته رو باید مدنظر قرار داد که هر مقدار سایز نخود ریزتر باشد، مانند سایز (۶و۷و۸) (۷و۸) یا (۷و۸و۹) کشور افغانستان می تواند بازار مناسبی برای آن باشد و برعکس برای کشور پاکستان باید یک درجه کیفیت نخود را بالاتر ببریم تا بتوانیم رضایت مشتریان را جلب کنیم.

به طور کلی کشور پاکستان خواهان نخود باکیفیت تری نسبت به کشور افغانستان است.

شما به عنوان صادرکننده در بحث صادرات نخود به کشور پاکستان و افغانستان بایستی این نکته را در نظر بگیرید که که واردات نخود از کشورهایی مثل هند، امریکا و کانادا به کشور افغانستان و پاکستان انجام می شود. این کشورها رقبای اصلی شما هستند و باید به این نکته دقت کنید که بایستی ازنظر کیفیتی و قیمتی با این کشورها رقابت کنید.

اگر در زمینه صادراتی سوالی داشتید می توانید آن را از ما بپرسید. ما در حبوبات داریا مشاوره رایگان را برای شما اختصاص داده ایم تا بتوانیم پاسخگوی این پرسش ها باشیم.