لیست قیمت نخود صادراتی کرمانشاه

قیمت نخود صادراتی کرمانشاه برای صادرات به عراق، افغانستان و پاکستان چگونه است؟ چه عواملی بر قیمت نخود کرمانشاه تاثیر گذار هستند.

قیمت نخود صادراتی کرمانشاه

عوامل بسیار مهمی که بر قیمت نخود کرمانشاه تاثیر گذار است کوچک ترین تغییر در این پارامترها می تواند، باعث افزایش یا کاهش قیمت نخود صادراتی کرمانشاه شود و قیمت نهایی این محصول را عوض کند. که عبارتند از:

 • نوع نخود: بی شک نوع و دسته نخود می تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد. امروزه در بازار تهیه و تولید نخود ایرانی شاهد انواع گوناگونی هستیم که بسته به نوع هر یک از این محصولات قیمت نخود صادراتی کرمانشاه تغییر می کند.
 • کیفیت: کیفیت حرف اول را در تعیین قیمت می زند. به هر اندازه که کیفیت یک محصول بالا باشد، به همان اندازه نیز باید توقع افزایش قیمت نخود صادراتی را داشت. کیفیت مهم ترین پارامتر در قیمت گذاری نخود صادراتی کرمانشاه محسوب می شود.
 • حجم: یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم در تعیین قیمت نخود صادراتی، حجم این محصول است. اگر شما در حجم های بسیار بالا اقدام به خرید نخود صادراتی کنید، قیمت نهایی کاهش چشم گیری خواهد داشت ولی خرید و فروش نخود به صورت بسته و خرده آن چنان که باید تاثیری بر روی قیمت نهایی محصول ندارد.
 • وضعیت صادرات: بی شک وضعیت صادرات می تواند قیمت نهایی نخود را تغییر بدهد. اگر کشور ما در شرایطی باشد که اجازه صادرات نخود به کشورهای دیگر وجود داشته باشد، قیمت نهایی این محصول دست خوش تغییرات مختلفی می شود.
 • فصل: با توجه به هر فصل ممکن است که میزان تولید نخود در کشور دستخوش تغییرات بسیار زیادی بشود و ما در فصل هایی شاهد کاهش تولید نخود در کشور و در فصولی شاهد افزایش تولید این محصول خواهیم بود که با توجه به عرضه و تقاضا در بازار ممکن است قیمت نخود صادراتی کرمانشاه دچار تغییر شود.
قیمت نخود سه خان

انواع نخود صادراتی

صادرات انواع نخود کرمانشاه

در کشور ما شاهد تولید شش دسته و نوع از نخود کرمانشاه هستیم که هر یک از این دسته ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. در ادامه شما را با انواع نخودهای صادراتی آشنا خواهیم کرد:

 • نخود لشکری: این نوع نخود دارای کیفیت های مختلفی است ولی به دلیل آن که به صورت میانگین کیفیت نخود لشکری در پایین ترین حد قرار دارد، این محصول محبوبیت زیادی برای صادرات ندارد.
 • نخود چهار خان: این نخود ترکیبی از انواع نخودها با اندازه هایی بین 6 تا 9 میلی متر است. نخود چهار خان یکی از انواع نخودهای صادراتی کرمانشاه محسوب می شود.
 • نخود دو خان: این نوع نخود ترکیب 50 به 50 درصد نخودهای سایز 8 و 9 میلی متر می باشد.
 • نخود فلافلی: نخود فلافلی یکی از کوچکترین انواع نخود کرمانشاه در بازار ایران و خاورمیانه می باشد. به صورت کلی اندازه این نخود ها بین 4 تا 6 میلی متر می باشد.
 • نخود سه خان: این نوع نخود ترکیبی از ابعاد مختلف نخود است. به صورت کلی نخود سه خان شامل نخود 7، 8 و 9 میلی متر می باشد و ترکیبی از این سه اندازه است.
 • نخود تک خان: این نخود، بزرگترین نخود ایرانی است و محصولی با ابعاد 10 میلی متر می باشد. البته به جز نخود تک خان سایز 10، شاهد نخودهای تک خان در ابعاد دیگری نیز هستیم.

در ایران شاهد تولید شش دسته و نوع از نخود کرمانشاه هستیم که هر یک از این دسته ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند.

نخود مناسب صادرات

چه نخودی برای صادرات مناسب است؟

بهترین نخود ایرانی که در استان کرمانشاه تولید می شود دارای انواع مختلفی است که در بالا به هر یک از این انواع پرداختیم اما به صورت کلی پارامترهای بسیار زیادی است که قیمت نهایی نخود را تعیین می کند. همان طور که گفته شد کیفیت نخود مهم ترین پارامتر برای تعیین یک نخود مرغوب است. نخودی برای صادرات مناسب است که دارای کیفیت فوق العاده بالایی بوده و در هنگام پخت دچار مشکل نشود.

نخود ایرانی تولید شده در کرمانشاه به دلیل مرغوبیت خود، جایگاه بسیار ویژه و خاصی در زمینه صادرات دارد و انواع با کیفیت این نوع نخود مثل نخود تک خان، نخود دو خان، نخود سه خان، نخود چهار خان و نخود فلافلی در بین کشورهای خاورمیانه بسیار محبوب است.

نکته بسیار مهمی که باید در صادرات نخود به آن توجه کرد، کشور مقصد است. با توجه به کشور و ذائقه مردم آن انواع مختلفی از نخود در این کشورها محبوب می باشند. در ادامه کشورهای مقصد نخود ایرانی را مورد بررسی قرار می دهیم و از ذائقه مردم این کشورها خواهیم گفت که کدام نوع نخود برای آن ها مناسب است.

نخود ایرانی تولید شده در کرمانشاه به دلیل مرغوبیت خود، جایگاه بسیار ویژه و خاصی در زمینه صادرات در بین کشورهای خاورمیانه دارد.

خرید نخود صادراتی کرمانشاهی

58886

 

صادرات نخود کرمانشاه به عراق

کشور عراق همسایه غربی ایران می باشد و به دلایل مختلف سیاسی و اقتصادی، این کشور مقصد بسیاری از محصولات ایرانی است. بازار نخود نیز از این قاعده مستثنی نیست و ما هر روزه شاهد صادرات انواع نخود به کشور عراق هستیم.

شباهت های فرهنگی باعث شده تا ذائقه غذایی مردم ایران و عراق شباهت های بسیار زیادی به هم داشته باشند. با این اوصاف نخود سه خان و نخود فلافلی جایگاه ویژه ای در نزد مردم عراق دارد و مردم این کشور علاقه بسیار زیادی به این دو نوع نخود دارند.

قیمت نخود صادراتی به کشور عراق با توجه به پارامترهای مختلف تغییر می کند ولی به صورت کلی تجار ایرانی نخود کرمانشاه را به شکل های مختلف بسته بندی کرده و به کشور عراق صادر می کند.

نخود سه خان و نخود فلافلی جایگاه ویژه ای در نزد مردم عراق دارد و مردم این کشور علاقه بسیار زیادی به این دو نوع نخود دارند.

صادرات نخود کرمانشاه به افغانستان

افغانستان نیز همانند عراق یکی از کشورهای همسایه ما هستند. این کشور که در شرق ایران قرار دارد یکی از مشتریان نخود کرمانشاه می باشند. افغانستان یکی از کشورهای مقصد محصولات ایرانی است و انواع نخود کرمانشاه به این کشور صادر می شود.

ذائقه مردم افغانستان به گونه ای است که انواع خاصی از نخود را دوست دارند. از بین نخودهای تولید شده در ایران نخود سه خان با سایزهای 6، 7 و 8 میلی متر و نخود سه خان با سایز 7، 8 و میلی متر محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم افغانستان دارند. حجم بسیار زیادی از نخود موجود در بازار افغانستان تولید کشور ما است و حجم بسیار زیادی از صادرات ما به این کشور است.

از بین نخودهای تولید شده در ایران نخود سه خان با سایزهای 6، 7 و 8 میلی متر و نخود سه خان با سایز 7، 8 و میلی متر محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم افغانستان دارند.

صادرات نخود کرمانشاه به پاکستان

مردم پاکستان به نسبت مردم عراق و افعانستان اهمیت بسیار زیادی به نخود مصرفی خود می دهند. برای صادرات نخود کرمانشاه به پاکستان باید بهترین نوع نخود با بالاترین کیفیت برای صادرات انتخاب شود.

همین سخت پسندی و دقت در انتخاب و خرید نخود باعث شده تا نخود سه خان، نخود دو خان و نخود تک خان با سایز 8 میلی متر بهترین گزینه برای صادرات به کشور پاکستان می باشد.

نخود سه خان، نخود دو خان و نخود تک خان با سایز 8 میلی متر بهترین گزینه برای صادرات به کشور پاکستان می باشد.

تاثیر نخود صادراتی در خرید و فروش و قیمت آن

نخود یکی از انواع بسیار محبوب حبوبات است که برای طبخ انواع مختلف غذا کاربرد دارد و روزانه حجم بسیار زیادی از این محصول در بازار ایران و دنیا خرید و فروش می شود و مقدار گسترده ای از غذاهای ما از نخود تشکیل شده است. از مهمترین غذاهایی که با استفاده از نخود به وجود می آید، می توان به مواردی چون فلافل، آبگوشت، نخود پلو، آش رشته و… اشاره کرد که این حجم گسترده از غذاهای تولیدی باعث شده تا فعالیت در حوزه خرید و فروش نخود امری بسیار سودآور باشد.

حجم بسیاری زیادی از نخود در کشور ما و در استان کرمانشاه تولید می شود و این نخود تولیدی علاوه بر رفع نیاز بازار ایران به شکل بسیار چشم گیر، به خارج از مرزها نیز صادر می شود. صادرات نخود کرمانشاه به نقاط دیگر دنیا به شکلی است که ما امروزه حجم بسیار زیادی از نخود کشورهای خاورمیانه را تامین می کنیم و این محصول را به نقاط مختلف، به خصوص همسایه های مرزی مان صادر می کنیم و بازار نخود این کشورها را در حجم های بسیار بالایی در اختیار داریم. موارد گفته شده پارامترهایی هستند که در کنار هم قیمت نهایی نخود را تعیین می کند. یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای کاهش قیمت نخود صادراتی انجام بدهید خرید این محصول در حجم بالا است.

صادرات نخود کرمانشاه به نقاط دیگر دنیا به شکلی است که ما امروزه حجم بسیار زیادی از نخود کشورهای خاورمیانه را تامین می کنیم.

 

اطلاع از قیمت نخود صادراتی و نحوه خرید آن

لیست قیمت نخود کرمانشاه

گروه های صنعتی بسیار زیادی در این زمینه فعالیت دارند و در نگاه کلی یک گروه که تولید کننده نخود محسوب می شود، گروه دیگر وظیفه خرید و فروش عمده و فله ای این محصول را برعهده دارند، دسته دیگری در زمینه خرید و فروش خرده و بسته ای نخود کرمانشاه حضور دارند و در نهایت دسته آخر مشتریانی هستند که این محصولات را خریداری کرده و استفاده می کنند.

خرید در حجم بالا و به شکل عمده دو مزیت بسیار مهم را برای شما به ارمغان می آورد. در وهله اول خرید عمده نخود باعث کاهش هزینه نهایی می شود و در وهله دوم خرید در حجم بالا باعث می شود تا شما به مدت طولانی از نوسانات بازار این محصول دور باشید. با توجه به هزینه های مختلف در بخش های گوناگون، خرید عمده بهترین گزینه برای کاهش هزینه ها و افزایش سود محسوب می شود. شما می توانید از طریق بخش فروش محصول، نخود صادراتی مدنظر تان را پیدا کرده و آن را سفارش بدهید تا محصول نهایی با قیمت بسیار پایین و مقرون به صرفه و در حجم مورد نیاز در اختیار تان قرار بگیرد.

شما می توانید لیست قیمت نخود صادراتی را در بخش قیمت های سایت مشاهده کنید. قیمت های موجود در بخش لیست قیمت به صورت لحظه ای هستند تا با شفافیت کامل فرآیند خرید و فروش حبوبات، به خصوص نخود در این سایت صورت بگیرد.

با توجه به هزینه های مختلف در بخش های گوناگون، خرید عمده بهترین گزینه برای کاهش هزینه ها و افزایش سود محسوب می شود.

اگر چه نخود کرمانشاه مرغوب ترین نوع نخود ایرانی برای صادرات است، اما ذائقه و سلیقه کشور مقصد نیز بر نوع نخود صادراتی تاثیر ویژه ای دارد.

4 پاسخ
 1. دانایی فرد گفته:

  سلام
  من خشکبار صادر می کنم. الان سفارش نخود دارم. در مورد صادرات نخود چه جوری می تونم اطلاعات داشته باشم؟

  پاسخ
 2. پور صباغیان گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  برای صادرات بیشتر چه نوع نخودی استفاده می شود؟
  حبوبات بسته بندی هم دارید؟

  پاسخ
  • iranhobobat گفته:

   سلام
   وقت بخیر
   با توجه به کشوری که قصد صادرات دارید کیفیت نخود تعیین میشه
   با واحد فروش در تماس باشید
   برای خرید بسته بندی می تونید به سایت زیر مراجعه کنید.
   https://hoomsa.com

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *