ویژگی های نخود فلافلی کرمانشاه

نخود فلافلی چه ویژگی هایی دارد

در این فایل تصویری به معرفی نخود فلافلی کرمانشاه خواهیم پرداخت و تمام نکاتی که در زمان خرید این محصول لازم است بدانید را به صورت کامل بیان می کنیم.

نخود فلافلی کرمانشاه که درصد زیادی از نخود کرمانشاه را به خود اختصاص داده است یک نمونه از نخود است که همان طور که از اسم آن پیداست برای تولید فلافل از آن استفاده می شود.

همان طور که در تصویر می بینید نخود فلافلی کرمانشاه دارای دانه های ریزی است. و غالب دانه های آن سایز پنج و شش است. به طور کلی تعریف از نخود فلافلی کرمانشاه در بازار به این صورت است: نخود ریزی که شامل سایز پنج و شش میلیمتر باشد.

نخود فلافلی نخودی با دانه های ریز است. که بسته به سایز و میزان نخاله ای که دارد قیمت گذاری می شود.

اما قصد داریم یک سری نکاتی بیان کنیم که شاید تا به حال نشنیده باشید.

یکسری نخود های فلافلی با سایز چهار و پنج میلیمتر هم در بازار وجود دارد. ممکن است نخود فلافلی با همین سایز پنج و شش میلیمتر داشته باشیم که درصد سایز شش آن بیشتر باشد.

این موارد را بیان می کنیم تا بتوانید تفاوت قیمتی انواع نخود فلافلی را تشخیص دهید. به طور مثال اگر یک قیمتی به شما اعلام شد و در جای دیگر قیمت نخود فلافلی پانصد تومان ارزان تر به شما داده شد بدون بررسی سایز نخود تصور نکنید که نفر دوم قیمت گرانی را به شما اعلام کرده است.

باید بررسی کنید که این دو نمونه ای که به شما اعلام قیمت شده دارای چه سایزی و چه میزان ضایعاتی هستند.

به طور مثال شما در تصویر نمونه ای را می بینید که کاملا تمیز و سورت شده است. یعنی یک نمونه نخود فلافلی سایز پنج و شش میلیمتر، که علاوه بر سایز ریز دانه های آن، هیچگونه نخاله ای هم در آن وجود ندارد.

همچنین بخوانید
مشتریان صادراتی نخود ایران چه کسانی هستند؟

همین نمونه می تواند پنج الی شش درصد، یا دو الی سه درصد آشغال داشته باشد. همه این موارد در در قیمت آن تاثیرگذار است.

علاوه بر بحث نخاله، سایز نخود فلافلی بسیار مهم است. مثلا نخود سایز پنج و ششی که سایز پنج آن غالب باشد و همچنین نخود سایز چهار و پنجی که سایز چهار آن غالب تر است قیمت نخود را کاهش می دهد.

حتی ممکن است شما نخود فلافلی تهیه کنید که هشتاد درصد آن سایز شش باشد که مسلما این نخود قیمت بالاتری دارد.

بنابراین هر چقدر سایز نخود فلافلی درشت تر باشد و هر چقدر میزان نخاله آن کمتر باشد و سورت شده تر باشد قیمت آن بالاتر می رود.

حتما در زمان خریدتان به این نکات دقت کنید که چه نوع نخود فلافلی، با چه درصد سایزی و با چند درصد نخاله را خریداری می کنید. در این صورت می توانید قیمت اصلی آن را در نظر بگیرید و خرید خوبی داشته باشید.

2 پاسخ
 1. رحمانی پور گفته:

  دقیقا همینطوره. من نخود شیش صد زیر قیمت خریدم نخود آشغالی بود همش سایز سه و چهار. باید نخود فلافلی تمیز و درشت خرید که آبگیریشم بهتر باشه

  پاسخ
  • iranhobobat گفته:

   دقیقا همینطوره جناب رحمانی پور
   هر چقدر سایز نخود درشت تر باشه هم تمیز تره و هم درصد جذب آب اون بالاتر میره

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *