قیمت لپه روسی در بازار آذرشهر

قیمت لپه روسی

قیمت لپه روسی در بازار و کارخانه های تولیدی آذرشهر بسته به ریز یا درشت بودن آن متفاوت است. جهت دریافت قیمت روز لپه روسی با مشاوران حبوبات داریا در تماس باشید.

انواع لپه تولیدی در آذرشهر

لپه یکی از حبوبات پرمصرف در داخل کشور ما می باشد که در پخت غذاهای ایرانی به شکل گسترده ای از این محصول استفاده می شود و محبوبیت بسیار زیادی در بین آشپزها دارد. لپه در واقع به صورت کلی یک محصول خالص نیست، بلکه لپه ها از نخود به وجود می آیند و در واقع یک محصول فرآوری شده از نخود هستند. عمده بازار این محصول در ایران طی فرآیند فرآوری شامل کندن پوست، نصف کردن و زرد شدن نخود، در کارخانه های لپه سازی استان آذربایجان شرقی یعنی آذرشهر انجام می شود.

بسته به نوع و کیفیت نخود مورد استفاده قرار گرفته شده، شاهد خروجی لپه ای باکیفیت و مرغوبیت متفاوت خواهیم بود و این مسئله در رابطه با اندازه و وزن این محصول نیز صادق است.

به شکل کلی در بازار ایران شاهد 4 نوع لپه داخلی و یا وارداتی هستیم که هر یک ویژگی های مخصوصی دارد و این ویژگی ها باعث شده تا هر یک طرفداران مخصوص خود را داشته باشند. لپه های موجود در بازار ایران عبارتند از:

iranhobobat split peas min
 • لپه ایرانی: بهترین نوع لپه موجود در ایران است که از نخود زرد کردستان و نخود چگنی، نخود سیاه و نخود نیشابوری تولید می شود. اگر می خواهید شناخت بیشتریی پیدا کنید، فروش لپه آذرشهر را مطالعه کنید.
 • لپه اتیوپی: به دلیل واردات نخود با کیفیت اتیوپی، لپه تولید شده از این نخود نیز کیفیت بسیار بالایی داشته و رقیب لپه ایرانی محسوب می شود. به دلیل کیفیت بالا و ظاهر زیبا، لپه اتیوپی امروزه جز با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار است. قیمت لپه اتیوپی را مطالعه کنید تا شناخت بیشتری از این محصول پیدا کنید.
 • لپه استرالیا: کیفیت این لپه به نسبت لپه ایرانی و اتیوپی، پایین تر می باشد که علت آن نیز دانه های درشت این نوع لپه است. برای افرادی که به دنبال خرید لپه با قیمت مناسب هستند، لپه استرالیایی گزینه بسیار خوبی می باشد.
 • لپه روسی: به دلیل قیمت پایین این محصول، لپه روسی به خوبی مورد استقبال بازار قرار گرفته است.

چه لپه ای بخریم بهتر است؟

همان طور که مشاهده کردید هر یک از این لپه ها دارای ویژگی هایی هستند که توجه به آن ها باعث می شود تا در هنگام خرید بتوانید به درستی نوع محصول مورد نظر خود را مشخص کرده و آن را خریداری کنید. نکته بسیار مهم آن است که اگر از انواع لپه اطلاعات کافی نداشته باشید و به درستی آن ها را نشناسید و نتوانید از یکدیگر تفکیک کنید، ممکن است که لپه را اشتباها خریداری کنید و متضرر شوید. این نکته نیز قابل ذکر است که منظور از لپه روسی، لپه وارداتی نیست، بلکه نوع نخودی که در تولید این محصول استفاده می شود از کشور روسیه وارد شده و در ایران تبدیل به لپه می شود.

هر نوع لپه علاوه بر کیفیت منحصر به فرد آن، ابعاد خاصی نیز دارند و شکل آن ها با یکدیگر متفاوت است. در این مطلب قصد داریم تا شما با لپه روسی آشنا کنیم و انواع آن را نام ببریم تا در هنگام خرید بتوانید به درستی لپه روسی را تشخیص داده و آن را خریداری کنید.

لپه ریز آذرشهر بهترین نوع لپه در بازار ایران است

 قیمت لپه روسی در آذرشهر

در رابطه با قیمت لپه روسی نمی توان اظهار نظر قطعی کرد زیرا نوع لپه روس، کیفیت نخود اولیه، پارامترهای مختلفی هستند که بر روی قیمت این نوع لپه تاثیر گذاشته و آن را کاهش یا افزایش می دهد. حتی مسائلی چون فصل، وضعیت واردات و صادرات، عرضه و تقاضا در بازار نیز می تواند قیمت تمام شده لپه روسی را تغییر بدهد.

همچنین بخوانید
چگونه از روی ظاهر نوع لپه را تشخیص دهیم؟

مراحل طی شده بر روی نخود اولیه نیز بر روی قیمت نهایی تاثیر گذار است زیرا 99 درصد لپه های موجود در کشور ما، در کارخانه آذرشهر تولید و از نخود فرآوری می شوند. باید به این مسئله توجه داشت که لپه روس به هیچ عنوان محصول وارداتی نیست، بلکه تنها نخود آن از کشور روسیه وارد شده و در ایران، این نخود تبدیل به لپه روس می شود. پس با این اوصاف باید گفت که تمامی انواع لپه موجود در بازار ایران در واقعا تولید داخل کشور هستند. البته به صورت محدود برخی لپه های روس یا کانادایی در مقاطعی به کشور وارد می شوند.

با تمامی این اوصاف اما به دلیل کیفیت پایین تر لپه روسی، قیمت این محصول نیز ارزان ترین لپه تولید شده در ایران است. ما در مقاله دیگری تحت عنوان قیمت لپه 99 به عوامل تاثیرگذار بر قیمت لپه در سال 99 پرداخته ایم.

انواع لپه روسی در ایران

در بازار چندین مدل لپه روسی از نظر سایز و اندازه وجود دارد که هر یک از این لپه ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند اما اگر بخواهیم نگاه کلی به این محصول داشته باشیم باید گفت که لپه روسی به سه دسته کلی تقسیم بندی می شود. این دسته لپه روسی عبارتند از:

 • لپه روسی ریز
 • لپه روسی متوسط
 • لپه روسی درشت

بی شک اندازه این محصولات باعث طبقه بندی شان شده است و همین تغییر ابعاد قیمت نهایی این محصولات را نیز عوض کرده است.

از بین سه نوع لپه روسی مشخص شده، بالاترین کیفیت در به لپه روسی از نوع ریز، بعد از آن لپه روسی متوسط و در نهایت لپه روسی درشت مرتبط است. به هر میزانی که کیفیت لپه کاهش پیدا می کند، به همان اندازه نیز شاهد کاهش قیمت لپه روسی هستیم.

باید به این نکته توجه کرد که با توجه به نیاز شما و حجم مورد نظرتان برای خرید لپه روسی، شما می توانید انواع مختلفی از این نوع لپه را در حجم های گوناگون سفارش داده و از آن استفاده کنید.

خوشبختانه بازار فعلی لپه در ایران انواع مختلف لپه روسی را به مصرف کنندگان ارائه می دهد و شما می توانید از طریق این سایت، به هر میزانی که علاقه مند هستید، لپه روسی را به شکل عمده و فله خریداری کنید.

مطمئنا می دانید که خرید فله باعث می شود تا قیمت تمام شده برای شما به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند و به واسطه این کاهش هزینه، سود شما نیز افزایش پیدا می کند.

خرید عمده و فله انواع لپه از کارخانه های آذرشهر باعث می شود لپه را با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

قیمت لپه روسی ریز اعلا

بهترین نوع لپه روسی، لپه روسی ریز است. قیمت لپه ریز روسی از دو مدل دیگر بیشتر بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد.

نکته بسیار مهمی که در خرید لپه باید به آن توجه کرد آن است که به هر میزان که لپه ریز تر باشد شاهد بهتر بودن کیفیت آن، خوش عطر بودن و خوش طعم بودن این محصول خواهیم بود.

لپه روسی ریز در برابر لپه اتیوپی و لپه ایرانی اندازه و ابعاد بزرگتری دارد. به طور مثال اگر لپه اتیوپی و لپه ایرانی 3 تا 4 میلی متر باشند، لپه روسی ریز از ابعادی در حدود 5-6 میلی بر خوردار است.

قیمت لپه روسی متوسط

لپه روسی متوسط به همان میزانی که اندازه و ابعاد متوسط دارد، به همان میزان شاهد افت کیفیت آن به نسبت لپه روسی ریز هستیم.

اگر برای شما قیمت تمام شده به نسبت کیفیت درجه اهمیت بیشتری دارد، می توانید لپه روسی متوسط را به صورت فله ای خریداری کرده و از آن استفاده کنید. اندازه این نوع لپه روس بین 6 تا 7 میلی متر است.

همچنین بخوانید
قیمت لپه فله در سال 99

در ماه های اخیر با توجه به افزایش قیمت لپه ایرانی و لپه اتیوپی، شاهد محبوبیت این نوع لپه در بازار شدیم. لپه روسی متوسط گزینه بسیار خوبی برای افرادی است که هم قصد دارند تا لپه را با قیمت مقرون به صرفه و ارزان خریداری کنند و هم نیاز دارند تا از محصولی با کیفیت در کسب و کار خود بهره ببرند.

قیمت لپه روسی درشت

یکی از کم کیفیت ترین انواع لپه در بازار ایران لپه روسی درشت است. این محصول با وجود کیفیت پایین آن، قیمت بسیار ارزانی داشته و برای افرادی که به هر دلیلی علاقه ای به خرید لپه گران قیمت ندارند، گزینه فوق العاده محسوب می شود.

اگر بخواهیم از نظر ابعاد و اندازه به لپه روسی درشت نگاهی بیاندازیم باید گفت به طور معمول اندازه این لپه بین 7 تا 8 میلی متر است.

لپه روسی درشت نیز در بازار مشتریان مخصوص به خود را دارد و فروش آن نیز به دلیل قیمت پایین اش بسیار بالا بوده و مشتریان زیادی به سراغ این نوع لپه روسی می آیند.

مزایای خرید لپه روسی

خرید لپه روسی شاید به نسبت لپه ایرانی و اتیوپی کیفیت آن چنانی نداشت باشد ولی در آن مزایایی وجود دارد که باعث شده این محصول در حال حاضر در بازار فروش فوق العاده داشته باشد. اغلب این مزایا مربوط به نرخ این محصول می باشد که این موضوع به دو عامل ویژه بستگی دارد:

 • مزیت اول این که قیمت تمام شده این لپه ها در بازار نسبت به دیگر انواع لپه بسیار کمتر است.
 • دومین عامل این است که طی چند ماه اخیر قیمت لپه ایرانی و لپه اتیوپی افزایش چشم گیری داشته است.

به طور کلی لپه روس در هر ابعاد و اندازه ای به نسبت نمونه های ایرانی، اتیوپی و استرالیایی قیمت کمتری دارد و به دلیلی قیمت لپه روسی، این محصول با توجه به نوسانات بازار ایران، خریداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

اگر در حرفه ای فعالیت دارید که نیاز است تا حبوبات مختلف مثل لپه را با قیمت ارزان تری از بازار و با حجم بسیار بالا خریداری کنید، می توانید این محصول را همین حالا سفارش داده و آن را به راحتی تحویل بگیرید.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که خرید عمده لپه روسی می تواند باعث کاهش هزینه های شما شده و هم شما را تا مدت ها از نوسانات بازار دور نگه دارد.

iranhobobat split peas copy1 min

خرید عمده لپه روسی و اطلاع از قیمت آن

اگر شما جز کسب و کارهایی هستید که به تازگی کار خود را شروع کرده اید و در مراحل اولیه هستید و یا سیاست های شما به صورت کمترین میزان هزینه و بودجه است و نیاز به خرید لپه دارید، لپه روس گزینه خوبی برای خرید است زیرا این لپه یکی از ارزان قیمت ترین لپه های موجود در بازار است که می توانید آن را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

از سوی دیگر اگر همچنان علاقه مند باشید تا لپه روسی را با قیمت مقرون به صرفه ای خریداری کنید، می توانید آن را به شکل عمده سفارش بدهید. به هر میزانی که حجم خرید شما بالا باشد، به همان میزان نیز می توانید شاهد کاهش قیمت محصول مورد نظرتان باشید.

شما می توانید قیمت لحظه ای انواع لپه روس را از بخش قیمت های وب سایت مشاهده و سپس اقدام به خرید این محصولات کنید. صفحه قیمت حبوبات موجود در سایت، شماره تلفن های بازرگانی داریا موجود در سایت و ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی از جمله راه های ارتباطی است که مشتریان عزیز می توانند از این روش ها اقدام نمایند.

به طور خلاصه می توان نتیجه گرفت کیفیت لپه روس در بازار آذرشهر بسته به نوع نخود آن متفاوت بوده و همین موضوع در قیمت این محصول تاثیر گذار است.

6 پاسخ
 1. نراقی گفته:

  سلام روز بخیر
  حبوبات رو فقط نقدی میدید یا ما می تونیم چکی یا با گذاشتن سند معتبر ازتون خرید کنیم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.