چرا عدس کانادایی پرفروش ترین عدس ایران است؟

Saskcan canadian lentils price 2

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که چرا عدس کانادایی پرمصرف ترین و پرفروش ترین عدس در بازار ایران است؟

58886

برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است ابتدا این موضوع را بررسی کنیم که کانادا به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکننده های عدس در بازار جهانی شناخته شده است. از طرف دیگر ایران یکی از بزرگترین واردکننده های عدس در بازار جهانی است.

این دو موضوع باعث شده که عدس کانادایی در بازار ایران که تولید عدس در آن به گونه ای نیست که بتواند نیاز بازار کشور را برطرف کند و همچنین با توجه به این موضوع که تولیدات داخل تنها ده تا پانزده درصد نیاز داخل را پاسخ می دهد؛ بنابراین برای پاسخ دهی به این نیاز باید به واردات این محصول روی بیاوریم و چه کشوری بهتر از کانادا که بزرگترین تولیدکننده عدس در جهان است.

در سالهای اخیر، شاهد این موضوع هستیم که عدس از کشور هایی همچون روسیه و قزاقستان نیز وارد کشور می شود اما میزان واردات از این دو کشور فاصله خیلی زیادی بامیزان واردات از کشور کانادا دارد.
هرچند در چند سال گذشته، این نسبت بسیار کمتر شده اما همچنان عدس کانادایی بیشترین واردات را به خود اختصاص داده است.

اما چرا باید عدس کانادایی را استفاده کنیم؟

این موضوع صرفا به کیفیت عدس کانادایی بر می گردد، کیفیتی که در سایزهای ریز، متوسط و یا حتی درشت عدس کانادایی می بینیم به نسبت سایر عدس هایی که وارد می شود بسیار بالاتر است.

اگرچه قیمت عدس کانادایی نسبت به سایر عدس های وارداتی بالاتر است اما در کل با توجه به کیسه بندی،کیفیت و  مقایسه با قیمت سایر حبوبات بسیار مناسب است و همین موضوع یعنی کیفیت بالا و حجم بالای واردات این محصول باعث شده به عنوان پرفروش ترین عدس بازار داخلی شناخته شود.