تفاوت عدس درشت کانادایی و روس در چیست؟

تفاوت عدس درشت روسی و کانادا

قصد داریم در این فایل تصویری تفاوت عدس روس و کانادایی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

بعضی از دوستان اگر تخصص زیادی نداشته باشند ممکن است در ظاهر اولیه این دو نوع عدس را از یکدیگر تشخیص ندهند. بنابراین تصمیم گرفتیم تفاوت این دو نمونه عدس رو خدمت شما عزیزان اعلام کنیم.

در تصویر دو نمونه عدس را می بینید: نمونه عدس کانادایی و نمونه عدس روس.

عدس کانادایی

عدس های کانادایی شناخته شده ترین عدس موجود در بازار ایران هستند. اگر به دانه های عدس کانادایی دقت کنید، دانه های ضخیم و توپری هستند و رنگ سبز خیلی خوبی نیز دارند.

یکی از شاخصه های اصلی عدس های کانادایی منهای رنگ سبزی که دارند بحث توپر بودن این دانه هاست. بطوریکه هر چقدر این دانه ها توپر تر باشند کیفیت عدس بالاتر است. این یکی از مشخصه های اصلی عدس کانادایی است.

یک مشخصه دیگر عدس کانادایی که شاید مشخصه خیلی خوبی نباشد و فقط می تواند تفاوت عدس کانادایی و روس را از طریق آن تشخیص داد این است که میزانی عدس لپه شده در عدس کانادایی وجود دارد. البته در برند های مختلف این میزان لپه متفاوت است.

این لپه ها عدس هایی هستند که در مراحل سورت، بارگیری ها و تخلیه ها شکسته شده اند و به شکل لپه در آمده اند. در برند های مختلف این میزان‌ لپه متفاوت است و در برخی از برند ها نیز میزان آن بیشتر است.

 • دانه های توپر
 • رنگ سبز یکدست
 • دارای درصدی از عدس های لپه شده

عدس روسی

عدس های روس که در تصویر مشاهده می کنید عدس هایی هستند که دانه های درشت و رنگ سبز خوبی دارند.

یک مشخصه که عدس درشت روس را از عدس درشت کانادایی متمایز می کند این است که عدس های روس به اندازه عدس های کانادایی توپر نیستند. بطوریکه دانه های ضعیف تری را در عدس های روس مشاهده می کنید و این یکی از ویژگی هایی است که می شود بین عدس کانادایی و روس تمایز ایجاد کرد.

همچنین بخوانید
قیمت فروش عدس ریز ساسکن

در کنار آن چروکی هست که عدس های روسی دارند. به دلیل اینکه این محصولات خیلی توپر نیستند انگار رطوبت خودشان را از دست داده اند بطوریکه مقداری از دانه ها چروک زیادی دارند. این هم یکی از مشخصه های عدس روس است که آن را از عدس کانادایی متمایز می کند.

یکی از مشخصات دیگر عدس های روس دانه های متمایل به سیاه یا لکه های سیاه روی بعضی از دانه های عدس است. این دانه ها سیاه و لکه های سیاه در شناخت عدس روس به ما کمک می کند.

 • دارای دانه های ضعیف و نازک
 • دارای تعدادی دانه چروک
 • دارای تعدادی دانه و لکه سیاه

در کل تفاوت اصلی این دو نوع عدس بیان شد. شما می تونید با بررسی نکاتی که عرض کردیم این دو نوع عدس رو به طور کامل از یکدیگر تشخیص دهید.

2 پاسخ
 1. ابوالفضل سلیمی گفته:

  عدس کانادایی همیشه از همه پرفروش تر بوده. ساسکن و ایلتا کدوم بهتره؟

  پاسخ
  • iranhobobat گفته:

   بله كاملا درسته
   عدس كانادايى درخواست بيشترى داره و معمولا ساسكن خواهان بيشترى داره.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *