سایز نخود دوخان واقعی کرمانشاه

سایز نخود دوخان کرمانشاه

در این مطلب به معرفی نخود دوخان واقعی کرمانشاه می پردازیم.

نخود دو خان واقعی کرمانشاه که در تصویر مشاهده می کنید نخودی است که از سایز هشت و نه میلیمتر تشکیل شده است. به طور معمول ترکیب نخود سه خان واقعی به صورت پنجاه درصد سایز هشت و پنجاه درصد سایز نه می باشد.

شاید تا اینجا صحبت ها برای شما آشنا باشد. اما در ادامه قصد داریم به یکسری از نکات بپردازیم که شاید در بازار برای خیلی از دوستان قابل رویت نباشد.

اتفاقاتی که در نخود کرمانشاه و همچنین نخود دو خان کرمانشاه می افتد این است که ما یک تعریف اولیه از نخود دوخان داریم. به این صورت که میگوییم نخود دو خان نخودی که محصول استان کرمانشاه است و سایز آن هشت و نه میلیمتر می باشد. همچنین ترکیب سایزش تقریبا به صورت پنجاه پنجاه است.

نخود دو خان محصول استان کرمانشاه است.
دارای پنجاه درصد سایز هشت و پنجاه درصد سایز نه است.

اما آیا نخود دو خانی که اسم آن را روی بسیاری از نخود های موجود در بازار گذاشته اند همین ترکیبی هست که ما خدمت شما عزیزان اعلام کردیم؟ مسلما نه.

نکاتی که قصد داریم خدمت شما عرض کنیم همین جا هست.

به طور مثال ممکن است در بازار نخود دو خانی را خریداری کنید که سایز آن هفت و هشت میلیمتر باشد. می توانید نخود دو خانی را خریداری کنید که پنج تا پانزده درصد سایز هفت داشته باشد که البته در ظاهر اولیه اصلا نشان داده نمی شود.

می توانید نخود دو خانی را خریداری کنید که شصت درصد، هشتاد درصد سایز هشت داشته باشد و مابقی سایز نه باشد. تمامی این موارد را ممکن است به اسم نخود دو خان بفروشند.

ما اصطلاح نخود دوخان واقعی را بیان نمودیم تا یک تمایزی بین نخود دوخان معمولی که ترکیبش را خدمت شما عزیزان اعلام کردیم و نخود دوخان واقعی که در تصویر مشاهده می کنید ایجاد شود.

مسلما هر مقدار به سمت نخود دوخان واقعی برویم قیمت آن نیز بالاتر می رود. با قیمت بالاتر شما نخود سایز  هشت و نه را خریداری می کنید، نه اینکه اسما نخود دو خان را خرید کنید و زمانی که محصول را از نزدیک مشاهده کنید ببینید که محصول سایز هفت و هشت است و یا اینکه پانزده درصد سایز هفت دارد.

البته این موضوع اجتناب ناپذیر هست و ممکن است در هر سایزی یکی دو درصد سایز ریز نخود ترکیب شده باشد و این مربوط به خطای دستگاه است که بسیاری از مواقع وجود دارد. اما اینکه پانزده درصد سایز ریزتر وارد دو خان شود در واقع یک دست کاری در ترکیب نخود است تا قیمت آن مناسب تر بیفتد.

بنابراین در هر جایی که شما با اصطلاح نخود دوخان مواجه شدید و مشاهده کردید که اختلاف قیمت های زیادی در بازار وجود دارد، حتما درصد ترکیب آن رو بررسی کنید.

این موضوع در سایر سایز بندی های نخود مثل فلافلی و سه خان نیز تاثیرگذار است و همه با این فرمول پیش می رود.

قبل از خرید نخود حتما درصد ترکیب آن را سوال کنید و بررسی کنید هزینه ای که بابت درصد ترکیب ها پرداخت می کنید به صرفه است یا خیر.

این موضوع به نیاز شما و مصرفی که از نخود دارید بر می گردد.

اگر جایی از صحبت ها برای شما نامفهوم  بود و یا سوالی داشتید می توانید با مشاورین حبوبات داریا در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *