صادرات نخود چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

نخود چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟ min

صادرات نخود چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟ بهترین شرکت صادراتی حبوبات کدام است؟ برای کسب اطلاع بیشتر با شرکت داریا همراه باشید.

58886

تاثیر صادرات بر قیمت نخود

آیا می دانید صادرات نخود چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟ نخود جز حبوبات استراتژیک می باشد که اجازه صادرات به آن داده شده است و همین امر موجب گردید تا محصولات مازاد را به بازار جهانی معرفی نموده و مورد استفاده بازار داخلی و خارجی قرار دهیم.

همانطور که گفتیم نخود تنها نمونه از محصولات صادراتی در بین حبوبات بوده است که به مقدار زیادی توسط کشاورزان تولید می گردد زیرا ایران به علت موقعیت جغرافیایی که دارد دارای استانهایی است که نخود در آنها قابل کشت است.

کشت نخود در ایران فراوان است و با داشتن بازار برای صادرات این محصول قیمت تمام شده آن افزایش میابد در نتیجه میزان سود کشاورز هم افزایش یافته و در نهایت رغبتی برای افزایش کشت و تولید این محصول در میان کشاورزان ایجاد می گردد.

علت کاهش قیمت نخود

طبق آنچه از قبل گفتیم نخود تنها مورد از بین حبوبات است که امکان صادراتش وجود دارد اما در این میان حدودا 8 و یا 9 ماه اجازه صادرات نخود نداشتیم و همین امر باعث شد که میزان عرضه بیش از تقاضا باشد در نتیجه قیمت نخود نسبت به سایر حبوبات افزایش نداشته باشد.

در سال جدید با افزایش محدود 20 درصدی قیمت نخود روبرو بودیم که در مقایسه با دیگر حبوبات این افزایش بسیار ناچیز بوده است. از طرفی عدم صادرات این محصول موجب شد که بازار مصرف خارج را از دست داده و تا بازیابی دوباره آن نیاز به تلاش و کوشش مضاعف داریم.

اگر برای صادرات بازار هدفی دارید و یا اینکه نیازمند تامین برای بازار صادرات خود هستید می توانید با برقراری تماس با مشاورین متخصص حوزه حبوبات در شرکت داریا همراه باشید. این شرکت به شما کمک خواهد کرد تا نیاز خود را تامین نمایید.

خخخخخخخ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *